Samsung Galaxy S20 FE alınır mı?

Vallaha çok garip bir durum eski bir telefon da değil daha yeni 2 sene oldu çıkalı. Neden bu kadar erken desteğini kestiler anlamadım. En az 2 sene daha götürmesi gerekirdi.
Ayrıca S20 FE SD versiyonu 2021'de çıktı. Onun alması gerekiyordu zaten. Exynos versiyonu almaması gerekiyordu.

Exynos 2100, en sağlam Exynos işidir. Bu ön yargınızı kırın.
Samsung'da dengi olan SD 888'den daha sağlam çalışıyor.
Ben de Exynos 2100 bulunduran S21 kullanıyorum.
Bir çok oyun testlerine baktığımda 40fps üstüne çıkamadığını gördüm. Termal throttling de cabası. Daha önceden 2 adet Exynos işlemcili telefon kullandım durduk yere ısınıp pil performansını etkiliyor hadi neyse bunları yaşamamış olsam yine de almam.

@Teurastaja. siz bilirsiniz ama Exynos 2100'ün SD 888'den daha iyi olduğunu unutmayın. Ayrıca büyük ihtimalle Exynos 9 serisinden bahsediyorsunuz ve evet başlı başına rezil seri.
Exynos 2100 şu ana kadar çıkmış en stabil Exynos işlemcisi bile olabilir. Bu kadar övmemin sebebi S21 FE gibi bir telefonu almaktan vazgeçmeyin diye. Fiyatını sonuna kadar hak ediyor.

S20 FE Snapdragon'un lansman sürümü Android 11 3 yıl güncelleme sözü verilmişti Android 14 alma ihtimali var S20 FE 3-4 yıl rahat kullandıracak telefon.
Eski olmasına rağmen günümüz orta segmentlerine taş çıkartıyor performans ve kamerada bu yıl ki A54 kamera anlamında geri S20 FE'ye göre.
S20 FE yi geri yapan konular 5G ve güncelleme yukarıda güncelleme almayan telefonun kamerası kötüleşir diye bir şey okudum ama S9 serisinin kamerası hâlâ başarılı.

Henüz 3-4 ayı var bitmesi için.

Güncelleme desteği 2024'te bitiyor yalnız 2024 Eylül Ekim'e kadar her ay güvenlik yaması alıyor ve lansman sürümü Android 11 olduğu için Android 14 ihtimali var.

Vallaha çok garip bir durum eski bir telefon da değil daha yeni 2 sene oldu çıkalı. Neden bu kadar erken desteğini kestiler anlamadım. En az 2 sene daha götürmesi gerekirdi.

2024 Ekim ayına kadar güvenlik yaması alacak ve lansman sürümü Android 11.
Bu telefona 3 yıl sürüm 4 yıl güvenlik yaması sözü verildi.
S10 Lite ile aynı kaderi paylaşır bu telefonda Android 10 ile sürülmüştü son sürüm güncellemesi Android 13 oldu diğer S10'lar gibi One UI 4.1'de kalmadılar.

Galaxy S20 FE Ailesi'nin 3 temel model türü vardır. Android 14 hakkında açıklama yapmak gerekirse;
G780F,G781b modelleri Android 10 ile çıktığı için Android 13 güncellemesi sondur.

G780G modeli ise Android 11 ile piyasaya sürüldü. Major kısmını baktığımızda ise G780F ve G781B'nin devam modeli olarak piyasaya çıkmadı. Ayrı bir modelmiş gibi piyasaya sürüldü aynı Galaxy A12 cihazı gibi.

S20 FE neden Android 14 almalı sorusuna gelirsem sizlere Galaxy A12 cihazından bahsedip durumu anlatmak istiyorum.

Galaxy A12 cihazı ülkemizde 2 modeli ile sunulmuştu birinde NFC varken diğerinde NFC anteni yoktur. Aşağıdaki fotoğrafa baktığımızda S20 FE gibi ufak farkları var biri Android 12 de kalırken diğeri Android 13 alıyor.eğer major kısmı b harfi ile çıksaydı Galaxy A12(A127F)Android 13 alamayacaktı.
Şimdi S20 FE modeline baktığımızda ise durum aynı ufak farklılıklar var. Yani S20 FE G780G modeli Android 14 alması gerekiyor.

Şimdi bazı arkadaşlar Samsung Knox'a bakıyor oradan S20 FEnin Android 13 son diye gösteriyor. Evet görünüşte öyle gözüküyor ama orasıda tam güncel değildi geçen sene Galaxy Tab active 3 modeline Android 12 son yazıyordu ama cihazların hepsi Android 13 aldıktan 1 ay sonra ise listeyi güncellediler ve son sürüm Android 13 yazıyor 😅

S20 FE için kimse kesin konuşamaz alacak ya da alamayacak diyemez liste açıklanana kadar. Sadece durumu açıklamak istedim. Atasözlerimiz ile ifade etmek gerekirse "görünen köy kılavuz istemez ".

Son düzenleme:
Bu bütçede tüm yurt içi, yurt dışı telefonlara baktım en mantıklı seçenek olarak bu telefon kalıyor. Kullanan varsa sormak istediğim sorular şunlar. Oyunlarda throttling sorunu var mı? PUBG HDR, CoD sabit olarak 60FPS de oynatıyor mu? Telefon ısındığı zaman arka plastiği ısıyı ne kadar hissettiriyor? Bataryası ortalama kaç saat ekran süresi veriyor? 60Hz de sadece Wi-Fi açık ortalama kaç saat ekran süresi verir? Ekranında AMOLED yanığı gibi sorunları var mı? En son olarak da beyaz mı mavi rengi mı tercih edilmeli?

Alınır 3 yıl kullanılır. Oyun konusunda en ağır ayarlarda oynamadığın sürece sorun olmaz. En ağır ayarlarda plastik kasadan dolayı gereğinden fazla ısınıyor. S20 FE mavi rengi almanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı