Samsung Galaxy S20 Plus hakkinda sorularim

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Merhaba Technopat,

Az önce Online bir siteden 2 adet esim ve kendim icin Galaxy S20+ siparis gectim 5 gün icinde gelecek umarim. Bu cihaz icin bazi sorularim var cevaplarsaniz sevinirim. Özellikle @BERWAR bir yardimci olabilirsen efsane olacak :)

• Elimde onlarca Type-C kablosu var orijinal olmayan bu kablolari cihazimda kullabilir miyim? Bazi kaynaklar piline zarar verdigini söylüyor.
  • Bu cihazda Galaxy S10+ gibi fabrika cikisi ekran korumasi var mi? (Hicbir yerde bunla ilgili bir bilgi bulamadim)
  • Cihazi acmadan önce ilk %100 sarj ile doldurmali miyim? (Evet biraz eski kafaliyim)
  • Jak girisi olmadigi icin soruyorum, hem sarj ederken hem de kulaklik dinleyecegim bir aparati var mi?
  • Bu tarz telefonlar kac sene kadar güncelleme alir?
  • 500+ GB microsd almayi düsünüyorum cihaz icin, Samsung marka mi alayim orantili olsun diye, yoksa daha iyisi var mi?

Cevaplarsaniz cok sevinirim.

Sevgiler :)

Son düzenleme:
Hayırlı olsun hocam. Bu yazıyı okuyan ben:
images (21).jpeg

Hayırlı olsun abi.
Elimde onlarca Type-C kablosu var orijinal olmayan bu kablolari cihazimda kullabilir miyim? Bazi kaynaklar piline zarar verdigini söylüyor.
Başka Type-C kablo kullanmanda bir sakınca yok.

Bu cihazda Galaxy S10+ gibi fabrika cikisi ekran korumasi var mi?
Evet var.

Cihazi acmadan önce ilk %100 sarj ile doldurmali miyim?
Bunu abartmaya gerek yok, aldığın gibi telefonun şarjını doldurmak zorunda değilsin. Telefonlar genelde kutudan %40-50 civarlarında şarj varken çıkıyor. Şarjın ne zaman bittiğinde o zaman şarja tak.

Jak girisi olmadigi icin soruyorum, hem sarj ederken hem de kulaklik dinleyecegim bir aparati var mi?
Type-C girişli kulaklıklar var zaten. S20 Ultra'nın kutusundan çıkan kulaklık Type-C başlıklı bu yüzden ek aparat almana gerek yok.

Bu tarz telefonlar kac sene kadar güncelleme alir?
2 yıl Android ana güncellemesi alır. Güvenlik güncellemeleri de 4 yıl boyunca gelir.

500+ GB micro SDalmayi düsünüyorum cihaz icin, Samsung marka mi alayim orantili olsun diye, yoksa daha iyisi var mi?
Samsung hafıza kartı konusunda iyi bir marka, Samsung marka hafıza kart almanı öneririm.

Arkadaslar tesekkürler aklimda baska bir soru kalmadi.
Biraz konunun disina cikalim @BERWAR S20 Ultra ile Plus arasinda cok gidip geldim ama ultra cok büyük oldugu icin plus versiyonunda karar kildim. Sence S20+ nasil bir telefon bir 4-5 sene götürür mü?

4-5 sene götürür o kadar güncelleme almasa da götürür. Custom ROM da var sonuç olarak. Nasıl bir telefon. Kamerasında odak sorunu vardı güncelleme ile çözülecekti güncelleme geldi mi bilmiyorum, sanırsam daha gelmedi. Exynos 990 kullanan modeller batarya olarak SD 865 kullanan modeller kadar iyi değil. Exynos 990 yongasında güç tüketim sorunları var ve bu yonga SD versiyonuna göre de biraz daha fazla ısınıyor. Sen yurt dışında yaşıyorsun aldığın cihaz SD 865 mi, Exynos 990 mı kullanıyor?

S20 serisi güzel bir telefon, kötü değil elbette. Samsung gibi bir firmadan daha fazla beklentim var, bu yüzden beni pek tatmin etmedi. Samsung'un son yıllarda kamera konusunda rakiplerinin gerisine düşmesine rağmen bunu düzeltmek için adam akıllı bir çaba sergilemiyor bu benim tepkimi çeken bir durum açıkçası.

Merhaba Technopat,

Az önce Online bir siteden 2 adet esim ve kendim icin Galaxy S20+ siparis gectim 5 gün icinde gelecek umarim. Bu cihaz icin bazi sorularim var cevaplarsaniz sevinirim. Özellikle @BERWAR bir yardimci olabilirsen efsane olacak :)

• Elimde onlarca Type-C kablosu var orijinal olmayan bu kablolari cihazimda kullabilir miyim? Bazi kaynaklar piline zarar verdigini söylüyor.
  • Bu cihazda Galaxy S10+ gibi fabrika cikisi ekran korumasi var mi? (Hicbir yerde bunla ilgili bir bilgi bulamadim)
  • Cihazi acmadan önce ilk %100 sarj ile doldurmali miyim? (Evet biraz eski kafaliyim)
  • Jak girisi olmadigi icin soruyorum, hem sarj ederken hem de kulaklik dinleyecegim bir aparati var mi?
  • Bu tarz telefonlar kac sene kadar güncelleme alir?
  • 500+ GB microsd almayi düsünüyorum cihaz icin, Samsung marka mi alayim orantili olsun diye, yoksa daha iyisi var mi?

Cevaplarsaniz cok sevinirim.

Sevgiler :)
Engin abiyi forumda görmek :) Bi selam verelim.

Hocam şarj konusunda şarjı en bas 0'a vurup tekrar 100 yapın derler genelde. Bu arada S10+ 512 GB aldim ve Samsung'u size öve öve bitiremem adamlar başarmış Apple alternatifi tek telefon markası benim adıma tek eksiği Snapdragon olmayışı. Zaten Samsung bu konuya el attı. Microarchtan vazgeçti. Telefon fabrika cikisli jelatini geliyor asla çıkarmayın. Çıkarır da unutursanız spigen cam almanizi oneririm. Ozellikle Spigen tek marka. Sıvı bir çözeltisi ekrana uygulanıyor. Muazzam bir performans sunuyor. Samsung piyasaya hukmedebilir. Eski telefonum S7 ve gene vazgeçmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı