Samsung Galaxy S23 FE internet olmadan bağlı gözüküyor

qkrt

Picopat
Bugün Samsung Galaxy S23 FE aldım fakat kurulum aşamasında bir internet seçtiğimde internet olmadan bağlı yazısı karşıma çıkıyor. 4 farklı internet denedim hepsinde aynı sorunu alıyorum çözümü bilen yazabilir mi?

Merhaba aylardır bu sorunla savaşan biri olarak sırf çözümü yazmak adına girdim şu saatte.
Samsung destek ekibinden yardım aldım. Uzaktan bağlanarak telefonuma ayarlar yapıldı. Telefonum a12. Güncellemeden sonra bu sorunu yaşadığımı söyledim.
İlk başta kayıt açıp, daha sonra uzaktan destek için dönüş sağlanıyor size. Önce ağ ayarlarını sıfırladık. Geçici bir çözüm oldu bir kaç saat. Sonra bir sıfırlama daha yaptık 2 3 gün düzelir gibi oldu.
Bu sırada ben başka WiFi lere bağlanıp denedim yine sorun yaşadım. Telefonuma başka hat taktım yine sorun oldu. Kendi hattımı başka telefona taktım vs Bi sürü şey denedim. Evdeki modem bile değişti. Hem hattım türktelekom onlardan destek almaya çalıştım, hem WiFi sağlayıcı Vodafone onlardan destek almaya çalıştım, maalesef hiç biri çözüm üretemedi. Bi sürü video izledim, orda anlatılanları tek tek denedim falan filan.
Açıkçası çokta anlamıyorum ama sonunda samsung ekibi çözüm üretti.
Telefonum güncelleme öncesi her sabah ağda oturum aç uyarısı veriyordu. Güncelleme sonrası ünlem işareti çıkarıp tamamen bağlantı sorunu oluştu. Hatta bazen mobil veri bile kullanamadım.
Meğerse hem bazı ayarlar sorunluymuş. Hem de güncelleme hatalı olmuş. Yani yüklendiği sırada kopukluk olmuş ben durdurup yeniden başlatmıştım vs.

Gelelim çözüme. Smart tutor uygulamasını kuruyoruz. Samsung arıyoruz çok hızlı dönüş oluyor. Teknik destek talebinde bulunuyoruz. Bizi bilgili bir arkdş arıyor. Uzaktan erişimle telefonu kontrol ediyor. Benim 4 5 farklı işlemden sonra sorunum ortaya çıktı. En son arayan arkadaş yedekleri alıp fabrika ayarlarına döndürdü. Siz hiç uğraşmadan yedekleriniz alınıyor. Daha sonra onlar kuruyor hatta geri.
Fabrika ayarına döndü yine ağda oturum aç uyarısı verdi. Onuda düzelttiler otomatik geçiş kapalıymış :)
Mobil veriyi de güvenlik ayarlarından dolayı kullanamıyormuşum. Aile değilde standart seçmem gerekliymiş.
Uzun oldu biraz umarım çözüm olur. Benim hiç veri kaybım olmadı. Sadece müziklerim silindi ,oda benim hatam evde değildim bilgisayara aktaramadım net çok gitmesin diye onlar kalsın dedim. Onun dışında sorun yok.

Öncesinde bir dünya saçmalık denedim siz okdr çabalamayın.

Geri
Yukarı