Samsung Galaxy S23 Plus Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

O yukarıdaki arkadaş değişik biri açıkçası. Bazen ne dediğini onun bile anladığından emin değilim. 14 serisinin 13 serisinin üstüne devrim yaptığını söylemek fanlık olur. S23 serisi de benzer farklılık getiriyor 14 serisi gibi. 14 serisinin getirdiği yeniliklere devrim deyip, S23 serisine sadece CPU değişmiş demek tarafsız bir yorum olmadığı kesin. Markalara tapmanın anlamı yok. O da benim gibi iPhone 12 Pro kullanıyor ayrıca.😀

Bir de bu acil yardım çağırma özelliğini ballandıra ballandıra savunuyorlar anasını satayım sanki sahra çölü'nde yaşıyoruz. İyi bir özellik ama bu kadar da abartılmaz ya.

Ben 14 serisinin 13 serisine göre devrim olduğunu iddia etmedim. İki cihazıda eline alıp dikkatli incelersen 14 de bazı farkların olduğunu görürsün. 13 de 4 GB RAM varken 14 de bu rakam 6 GB. Bugün için 2 GB çok fark etmesede uzun vadede ya da arkada 10 ve üzeri uygulama açtığında 2 GB RAM'in farkını görürsün. 14'lerde soğutma sistemi var. Apple ilk defa cihazlarında soğutma sistemi kullanıyor. IPhone'larda en çok şikayet edilen nokta oyunlarda cihazların fırın gibi olmasıydı. 14 de bu durum soğutma sistemi sayesinde biraz daha dengeli hale getirildi. 14'lerin ön kamerasına autofocus özelliği geldi. Sen 5 kişi ile selfie yaptığında kamera hepsini odaklayıp çok iyi selfieler çekebiliyor. Acil durum modu geldi ki bu mod yurt dışında iki tane insanın hayatını kurtardı. Video tarafına Action mode geldi ki bu kamerayı gimbal gibi kullanıp hareket halindeki çekimlerde sallantıyı tamamen ortadan kaldırıyor. 14'lerdeki yenilikler seni veya bazı kişileri tatmin etmeyebilir ama bu demek değilki Apple aynı cihazı çıkarmış. Apple'a tapma olayına gelince iPhone 12 Pro kullanıyorum. Apple cihazı kullanmaktan memnunum. Apple cihazı kullanmam Apple'a taptığım anlamına gelmiyor. iPhone 13 ailesinde kameranın insan yüzlerinde sarımtrak filtre uyguladığını yazanda benim. Apple'a tapan biri Apple'ın kamerada ciddi bir kusurunu yazar mı? Samsunga gelince. Samsung son dönemlerde ister kabul et ister kabul etme yanlış işler yapıyor. S23'e bakıyorsun ben işlemci dışında şu özelliği olmuş diyeceğim bir şey yok. 200MP diyorlar Apple 14 Pro'larda 48MP RAW getirdi. Bu Apple tarafında bir yenilik ama aynı zamanda bir hata. Ana kamerada büyük megapikselin hiçbir esprisi yok çünkü günümüzde çoğu insan ana kamerayı yakın çekim için kullanıyor. Samsung akıllı bir marka olsa Apple'ın yaptığı hatayı yapmaz büyük megapikseli ana kamera değil Ultra geniş açı lense koyardı. Ben manzara fotoğrafı çekmek istediğimde bana büyük megapiksel lazım. S23'ün Ultra lensine bakıyorsun. 12MP. Sence bu saçmalık değil mi? Ufs 4.0 diyorsun ya günlük kullanımda bana veya herhangi birine ne faydası olacak? Cihazlar zaten hızlı. Samsung yıllardır 2K ekran kullanıyor. S23 Ultra da 4K ekran çözünürlüğü kullanılabilirdi. S22'lerde 25W ile 45W kullanıldı. S23 ve S23 Plus'ta 60W S23 Ultra da 80W kullanılabilirdi. Samsung S20 ailesinden beri 240Hz dokunmatik hızı kullanıyor. S23'lerde 300Hz ya da 360Hz dokunmatik hızı olabilirdi. Ben S23 de Samsung'un ciddi değişiklikler yapıp kullanıcıları ciddi anlamda mutlu edeceğini düşünüyordum çünkü yıllardır bazı noktalarda yapılan ciddi hatalar vardı. Görüyorum ki değişen bir şey olmamış. Not: Benim duruşumu veya yorumlarımı beğenmeyebilirsin buna itirazım yok ama değişik gibi karşı tarafı rencide edecek laf söylemen hoş değil. Bende senin bazı yorumlarını beğenmiyorum ama biriyle yazışırken seni rencide edecek yorumda bulunmuyorum. Senden ricam değişik gibi hoş olmayan yorumlar yazma. Yazdıklarımı beğenme, normal karşılama bir itirazım yok. Umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:
Ben 14 serisinin 13 serisine göre devrim olduğunu iddia etmedim. İki cihazıda eline alıp dikkatli incelersen 14 de bazı farkların olduğunu görürsün. 13 de 4 GB RAM varken 14 de bu rakam 6 GB. Bugün için 2 GB çok fark etmesede uzun vadede ya da arkada 10 ve üzeri.
Yukarıda adam Apple gibi yapmiş. Adamla dalga geçip bu özellikler farkli diye sanki
devrim yapmiş gibi bir algı yapiyorsun. Bir zahmet biraz farklilik olsun. 14 modeli 13 serisiyle ayni yongayi kullaniyor ve de arka kamerası da 13 pro ve max modeliyle ayni.

14 serisinin 13 modellerine büyük farklilik getirmis gibi yorum yapan sensin. Burada suçu kendinde aramalisin.

S23 serisinin eleştirilmesi gereken noktalarini dikkat edersen yazdim ama çıkıp sadece yongasi degismis demek doğru değil.

UFS 4.0 iyi bir şey, kimse devrim demiyor.
Selfie kamerası, yonga, ekran, Bluetooth 5.3, batarya gibi farkliliklar var. Bunlari gormezden gelip SD 8 Gen 2 koyulmus S22 serisi gibi diyorsun. 14 ve 13 serisinin ayni islemciyle geldiğine, 14 ve 14 Plus’un arka kamera olarak neden 13 Pro ile ayni olduğuna da ses cikarman lazım bu durumda.

Yonga tarafinda da önceki seriye göre iyi bir gelişme var. Özellikle GPU performansi, A16 modelinden iyi. Exynos 2200 modeline göre de 2,5 kat GPU’su daha güçlü S23 modellerinin.

Soğutma sistemi de S23 serisinde ayrica arttirilmis. S23 Ultra tarafinda da yeni sensör var. OİS performansi da daha iyilestirilmis.

14 serisinin, 13 serilerine göre büyük yenilik getirdigini söylersen ayni şeyi S23 serisi için de demen gerekiyor. Ha büyük yenilik getirmediğini düşünüyorsan S23 serisi içinde ayni şey geçerli ama çıkıp S23 sadece işlemci değiştirmiş demek art niyetli bir yaklasim.

EFBDE692-435F-4EB2-A5A7-643272963F43.jpeg
17CDE764-E4B7-4367-92B6-6D9B85002AAC.jpeg

AOD, acil yardim ozellikleri gibi şeyleri yenilik olarak yaziyorsun önceki mesajinda onlara yenilik diyorsan UFS 4.0 da yeniliktir. Her iki markanin modellerinde de devrim denilecek büyük bir ilerleme yok. 14 Pro kamerası ve S23 Ultra kamerasi iyi bir yenilik. Yonga tarafında da Samsung tarafinda iyi bir ilerleme mevcut.

Geri
Yukarı