Samsung Galaxy S3 İçin 4.4 Kitkat Rom

Splitbreed

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Serbest
Samsung Galaxy S3 modeli telefonum var, uygun android 4.4 kitkat romu istiyorum. Türkçe olsun. Ve adımlarını yazar mısınız yükleme adımlarını yani. Şimdiden teşekkür ederim zahmetinize.

Adım adım anlatayım. :D
0-) İlk önce ROOT'laman gerek. http://www.muhyal.com/2013/11/samsu...wm-touch-recovery-6044-44-kitkat-destegi.html
1-) CWM İndirin. Bu linkleki adımları uygulayın. http://www.muhyal.com/2013/11/samsu...wm-touch-recovery-6044-44-kitkat-destegi.html
2-) Yukarıdaki işlemi yapıp, telefon açıldıktan sonra telefonun kendi tarayıcısında şu siteye girin ve dosyanın inmesini bekleyin.
3-) Daha sonrada yine telefonunuzdan bu dosyayı indirin.
4-) Telefonu kapatın ve bu sefer ses açma + home tuşu + kilit tuşuna basın. İlk ekran normal olacak sonrada CWM açılacak.
5-) Ses kısma tuşu ile aşağı inin ve "Wipe data/Factory Reset"in üzerine gelip kilit tuşuna basın ve ses kısma tuşu ile "Yes"in üzerine gelip yine kilit tuşuna basın. Sonra "Wipe cache partition" kısmıne gelip yine "yes"e inip kilit tuşuna basın. "Mounts and storage"ye gelin ve orada "System"i bulun yine kilit tuşu ile ona girin ve yes diyin. Artık yükleme işlemine geçebiliriz, "İnstall zip from SDcard" kısmına gelin ve girin. Eğer indirdiğiniz dosyaları hafıza kartına attıysanız "Choose zip from external sdcard" kısmına girin. Eğer dosyaları telefon hafızasına attıysanız "choose zip from sdcard" kısmına girin. İndirdiğiniz CM11 dosyasını bulup yükleyin. Daha sonra tekrar "Wipe data/Factory reset" yapın yine "choose zip from sdcard" kısmına girin ve bu sefer indirdiğiniz Gapps dosyasını bulup yükleyin. Daha sonrada "Reboot system now" kısmına gelip telefonu yeniden başlatın, ilk açılış biraz uzun sürecektir. Sabırlı olun bekleyin. Zaten daha sonrası kolay, dil seçiyorsunuz, Google hesabınıza giriyorsunuz falan. Tabii Bu işlemler telefonunuzu garanti dışı bırakacaktır. 4.4 Kitkat yüklemeden önce, CWM'ye ilk girdiğinizde "Backup and restore" kısmına gelip "backup"a girin ve bekleyin, telefonunuzun yedeğini alacak, birşey olurda eski haline döndürmek isterseniz o yedeği kullanabilirsiniz. Bu arada yazıların tamamını ben yazdım. Alıntı değildir. :D Rehber gibi oldu. Linklerde sorun çıkarsa buradan da indirebilirsiniz, size kolay olsun diye direkt indirme linklerini verdim.
CyanogenMod Downloads
pa_gapps-full-4.3-20131102-signed.zip | by TKruzze for Generic Device

Bir sorun olursa ben sorumlu değilimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Berkant, çok uzun yola girmişsin sen. :D

Framaroot ile telefonu Rootlayıp, ROM Manager uygulaması ile CWM yükledikten sonra Berkant arkadaşın Rom yükleme kısmından devam edin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı