Samsung Galaxy S3 Kasma Sorunu

Archiese

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Samsung Galaxy S3 telefonum var. Alalı 2 yılı geçmiş durumda ve aşırı kasıyor, takılıyor, donuyor. Gerçekten artık bıktım. Yazın yeni telefon alıcam ama yaza kadar bununla idare etmem gerek. Telefona root attım. Cyanogenmod gibi birçok özel rom denedim fakat pek fakettiğini söyleyemem, normal romdan pek farkı yoktu. Telefonun artık kullanım ömrünün bittiğinin bende farkındayım fakat artık çok fazla takılma yapıyor. Telefonu az da olsa rahatlatıcak geçişleri hızlandırıcak bir rom ya da program bilen varsa lütfen fikrinizi paylaşır mısınız? Teşekkürler.

Bu işlerde benden çok daha deneyimli gibi gözüküyorsunuz fakat belki gözünüzden kaçan 1-2 nokta olmuştur ;

1.) Greenify uygulamasını yükleyip , arka planda çalışan uygulamaları durdurabilirsiniz
2.)Hızlı bir SD kart alıp , bazı uygulamalar ile SD kartınızın bir bölümünü Ram yapabilirsiniz
3.) Yine bazı programlar ile telefonunuza ufak overclocklar yapabilirsiniz ..

Bunların dışındaki yöntemleri denemişsiniz zaten , belki bunlarıda denemissinizdir bilmiyorum , yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

Format atmayı denemişsindir herhalde. Eski arayüz zamanla kasma yapıyor, artık değiştirmenin de zamanı gelmiş. Kasmaması için arka da fazla uygulama açık bırakmazsan iyi olur. SD kart kullanıyorsan da o da telefonun yavaşlamasına neden olabilir. Virüs programları, RAM temizleme gibi programları kullanma.

Günümüzde 4 GB RAM'e sahip olan telefonlar varken S3 gibi 1 GB RAM'e sahip bir telefondan elbette üst seviye bir performans bekleyemezsiniz. Bi' nebze de olsa ROM + Kernel kullanarak bu ömrü uzatabilirsiniz fakat donanımın da bi' sınırı vardır. Samsung 1.5 sene önce bu telefona güncelleme vermeyi kestiği için haliyle içindeki donanım için güncel sürücüler de bulunmadığından dolayı telefonu değiştirmekten başka pek bir seçeneğiniz yok gibi görünüyor.

Hard reset atın. Cyanogenmod kurun. Hatta yapabilirseniz repartition yaparak telefonun hafızasını tamamen sisteme dönüştürün. Hızlı bir SD alıp uygulamalarıda ona kurarsınız. Biraz fark eder.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı