Samsung Galaxy S3 Mini hangi Android sürümüne kadar destekler?

Elekrono

Hectopat
Yer
System32
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Galaxy S3 Mini telefonumun sorunsuzca calistirabilecegi en yuksek Android surumu nedir? Şu an Android 4.1 gibi bir surum var ben buna Android 5 olan bir OS kurdugumda ariza cikar mi?

Efsane bir telefon ve eminim kaldırır.

Android 10 bile kursan discord ve bazı uygulamalar cihazında çalışmamaya devam edecektir tahminimce. Donanımı çok eskidi kelepir telefon şuan.

Android 10 bile kursan discord ve bazı uygulamalar cihazında çalışmamaya devam edecektir tahminimce. Donanımı çok eskidi kelepir telefon şuan.
10 kullanabileceğinden şüpheliyim ama XDA forumda Android 7 LineageOS mevcut, görsel efektlerden kaçınarak (Android Go) daha da hafifletebilirsin sistem belleğini. Android 10 kendi başına 700MB ram tüketiyor.

10 kullanabileceğinden şüpheliyim ama XDA forumda Android 7 LineageOS mevcut, görsel efektlerden kaçınarak (Android Go) daha da hafifletebilirsin sistem belleğini. Android 10 kendi başına 700MB ram tüketiyor.
Bile kelimesi farz-ı misal anlamında hocam. Ben sadece geçmiş konuda bir takım uygulamaları kullanmak için rom arayışına girmesi konusunda bilgi verdim.

Galaxy S3 Mini telefonumun sorunsuzca calistirabilecegi en yuksek Android surumu nedir? Şu an Android 4.1 gibi bir surum var ben buna Android 5 olan bir OS kurdugumda ariza cikar mi?
Hocam rom kurabilirsin, internette araştır, hem telefon stabil olur, hem indiremediğin uygulamaları indirme fırsatın olur belki. Bütçen el vermiyorsa onu deneyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı