Samsung Galaxy S4 Ekran Titreme Sorunu

Burak Misir

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır Galaxy S4 kullanmaktayım. Dün gece (20.7.2014) Youtube'da bir videoya bakmak için açtım ve oynamaya başladığı anda ekran bir anda titremeye başladı. Doğal olarak gerildim. Sebebin ne olduğunu bilmiyorum. Başka videolarda ekran tamamen kapanıyordu tıpkı tam sinyalıni alamayan karasal yayını gibiydi ama ana menü tuşuna bastığımda düzeliyordu. Sıkıntının ne olduğunu anlamadım.

Android 4.4.2 yüklüdür telefonda ve bir kararlılık güncellemesi geldiydi onu da kurdum. Yani en son sürümdedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüklediğiniz bir yazılım ve o yazılıma bağlı video oynatıcı varsa bu hatayı yapabilir. (Örn: Es dosya yöneticisi.) Video oynatıcıyı S4 'ün kendi oynatıcısına sabitleyin.

Bende aynı cihazı kullanıyorum ve kendi çektiğim videoları bile oynatamıyordu. Sorunu bu şekilde tespit ederek çözmüştüm.

Ama ben Youtube uygulamasını kullanıyorum video oynatıcısına gerek yok ki.

Ayrıca ben telefonun garantilik olduğunu düşünmüyorum sadece 1 formatlık işi var.

bir sorum daha var bu sadece benim başıma gelen bir şey değilmiş araştırmalarıma göre acaba donanımsal durum mu yoksa yazılımsal mı?

Bu sorun 4.4.2'den kaynaklanıyor. Bende S4 kullanıyorum bana da bir kereliğine mahsus olmuştu. Ondan sonra da bidaha olmadı. Odin ile yazılım yüklemeyi biliyorsanız son çıkan XXUGNG3 Rusya 4.4.2 yazılımını yükleyin. Sorunu çözmüşlerdir belki.

Arkadaşlar bu konu hakkında gerek videolar gerekse forumlarda baktım tek tek okudum , ben bu sorunu 1.5 yıldır yaşıyorum Telefon garanti kapsamında ikende yaşadım fakat götürmedim bi kaç kere düşürmüştüm telefonu hatta benim telefon ithalatçı garantiliydi teslim etmek istemedim falan filan zaten bu tür donanımsal olan şeyleri kendim hallediyorum daha önce arka kamera arızalandı onu değiştirdim ki onuda araştırdım kimse yaşamamış ben bikere araba moturuna bakarken şanzımanın altına düşürdüm sanırsam o zaman öyle oldu diye tahmin ediyorum neyse konumuz bu değil.

asıl konumuz ekran titremesi Her 10 Samsung S4 sahibinden 4ünde yada 5inde bu problem mevcut ekran titremesi ! Bu kronik bir sorun bazı üreticiler kaliteli ürettikleri ürünlerin garantileri dolduktan sonra yada garanti süresine bitmesine 1 ay kala falan kronik sorunları yaşamaya başlar hemde dünyada bir zamanlar çok konuşulan bir cihaz olabilir bu hatta özellikle onlarda olur ki alan ı çok olacağından daha sonra parçadan para kazanılmaya başlasın , bu sorun genelde garanti bitince olur ayarlanır saçma gelicek ama ömürleri 2 yıl ila 1,5 yıllık ekran filmi diye tabir ettiğimiz parçayı üretirler TFT ekranda bu sorun yok ama baktığımızda Sony lerde bu kadar hızlı değil ki sony de kullandım şuan S4 de ki işlemci çoğu telefona göre iyidir G3 ü övenler var yanılıyorlar vs vs Bu durum parçadan para kazanma durumudur , Biz buna küresel diyoruz bu şekilde büyür firmalar bunu en çok mercedes yapar belki saçma gelicektir ama garanti süresi dolduktan sonra saçma sapan birşey size sıkıntı çıkartr değiştirmeniz pahalıya mal olur değiştirmezseniz ufak bir eksik olur ben bunu volkswagen kullanıcısı olarakta yaşıyorum ki 5 yıl dolduktan sonra benim arabamın buzzer ı bozuldu sinyal verince ötmüyor artık , gösterge tablosu değişmesi gerekiyor yaklaşık 1000 TL 1500 TL sorunu araştrdım yaşayan 3-5 kişi daha var bunlar bilerek olan şeylerdir.

Yazımı bitiriyorum biliyorum bir ekran titremesini çok anlatttım fakat ben hala öyle kullanıyorum full ışık yapınca sorun olmuyor en kısıkta can çekişiyor ekran resmen iki bataryam var biri bitince birini takıyorum o yüzden güç tasarufumda kapalı , size önerim şu olacak ; Telefonu 2 bataryalı kullanın ekran filmi falan değiştirmeyin komple gider falan diye korkmayın buzul soğuklarda telefonu çkarmayın telefon görüşmesi yaparken telefon ısı alır o onun yararına ozaman soğukta kullanın fakat işlemcinin ısınmadığı durumlarda bunu yaşıcaksınız ben bunu keşfettim soğuklarda olan durum evin içindede oluyor demeyin evin içinde oda sıcaklığı yüksek olursa sıkıntı olmaz ama hafif bir soğukluk hemen algılar telefon gene titrer ekran ışığı düşükte kullanmayın ortadan aşağı olmasın hatta full olsun ben üstüne üstün bide hareketli duvar kağıdı kullanıyorum gene aynı gidiyor şarj , bir başka önerimde telefonu boş kullanmadığınızda youtube da full HD bir video açıp ekran parlaklığı full olduğu bir şekilde yarım saat 45 dakikalık bir video ile oynasın sürekli iyice ısınsın ekran ışığında bulunan amoledler bu ona iyi gelecektir 1-2 hafta sorunsuz kullanırsınız ondan sonra hava hala soğuk ise gene başlar gene uygularsınız dediklerimi yapın boş bir zamanınızda.

bunuda heryerde yazmazlar okuyanlara teşekkürler ...

aynı sorun samsung a7 telefonumda oldu servise verdim insallah fazla sıkıntı cıkarmaz. sebebi ne peki serviste nasıl düzeltme işlemi yaparlar ekranımı değiştiriler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı