Samsung Galaxy S6 Nasıl?

Alıntı yaptığınız yazımdan dolayı, 2 gün Türkçe öğrenme cezası aldığım için anca bir cevap yazabiliyorum.
Bu sefer cezan 3 gün oldu. Düzgün yazmaya devam etmezsen cezanın süresi 1 haftayı bulacak.

Samsung S6, Samsung 'n amiral gemisi olarak tanıtıldı.
Tabii ki Samsung'un en performanslı cihazı olacak.
Piyasadaki en büyük ve en çok uzvu bulunan bir şirketten bahsediyoruz(çamaşır makinesinden tutun da 50M uzunlukta gemi motoru üretimine).
Bunları ben de biliyorum zaten. Çamaşır makinesini de, buzdolabını da kullanıyorum.

Bu yazdığım sadece benim görüşüm değil maalesef. Balon ismini de ben takmadım zaten bir müşterim yakıştırdı. Geçen sene s5 almıştı ve ilk ayında şişen bataryası ile geri geldi, garantiden bataryası değişti (maalesef sSmsung politikası asla cihaz hatalı olamaz) ama 1 ay geçmede batarya tekrar şişince, tüketici haklarının da zorlamasıyla, cihaz yenilendi. Aynı müşteri S6 için ön siparişi de yine bizim mağazadan verdi. Ön siparişini ben aldım çünkü sürekli müşterimdi. Ön sipariş ile gelen cihazı aldığı gün mağaza kapanmadan, takılma (hatta donma) ve aşırı ısınma şikayeti ile gelmişti ve o gün Balon ismini yakıştırmıştı Samsung'a (Bence haklı da. Çok memnun olan insanlar da mevcut Samsung'dan, illallah eden de ve bu size garip gelmiyor)
Bu sorunu ilk seri de de yaşamadık Haziran'a kadar satılan S6'larda benzer durumlar yaşandı. Samsung çoğunu değiştirdi, bir kısım müşteri de Sony veya LG'ye geçti (Koşulsuz iade paket garantisi ile.)
Samsung kusursuz, mükemmel diye bir iddia ortaya atmadım. Bu tür sorunlar sadece Samsung'ta oluyor, diğer markalarda sorun yok gibi bir durum yok.

Çok ufak bir arama ile diğer amiral gemilerinde de sorunlar olduğunu görebiliyoruz. Herkes karşılaşmayabilir. Ben S6 ile en ufak donma, kasma veya anormal ısınma sorunuyla karşılaşmadım mesela.

Samsung'un kamerası çok iyi, evet ama açık hava ya da iyi ışık koşullarında (deneyim ile sabit), gece felaket (iso ve aydınlatma etkisi ile flaşsız gece çekimlerinde fotoğrafın ortasında oluşan kırmızıya dönük halka biçiminde izler, bunlar birer klasik oldu artık) doğal renkleri yakalama da zorlanan algılayıcı vs. tamam kimse bir telefon kamerasından fazlasını beklememeli ama cihaz tanıtımı ve reklamları bariz abartılı ve insanlar bu reklamlara ve yalan yanlış kullanıcı yorumlarına (E, 3 bin liraya yakın para verip, kendi cihazını kötüleyen sayısı az oluyor haliyle.) ve satıcı tavsiyelerine!? inanıyor. Popülerlik marka değeri de bunda büyük rol oynuyor.
Telefonunun kamerası ne kadar da iyi olsa, DSLR performansı beklememek lazım sonuçta. Gece çekimlerimde fotonun ortasında oluşan kırmızıya dönük halka biçiminde izlerle karşılaşmadım.

Telefonun eksi yönleri de var, artı yönleri de var. Son kullanıcı incelemesini yaparken değineceğim.

Şimdi, Note5 9 ay sonunda, S7 ise yine 9'uncu ayına yakın bir sürede piyasaya çıkıyor. Sizce bu normal midir? Öncelikle, satış beklentilerinin çok altında kalan Note4 ve S6 ve gelen şikayetlerin (sadece benim çalıştığım dönemde mağazamda satılan cihazlarda onlarca...) bunda bir etkisi yok mudur? Samsung kendi çıkardığı cihazı hızlı, inanılmaz olarak kabul ediyor olsa Apple'dan önce bir cihaz çıkarma çabasında olmazdı. Bu durumu görmediğinizi var sayıyorum. Fiyatların senesi dolmadan aşağıya çekilmesi Samsung klasiği olması normal midir? Kendinizi müşteri yerine koyun, bu gün aldığı S6, Ekim Kasım'da eski olacak ve o gün satış fiyatı bugünün yanına yaklaşamayacak. (performans olarak hızlı bir fiyat / performans artışı işte tam da o zaman gerçekleşecek bu sayede)
S7, 2016'nın ilk çeyreğinde tanıtılacak. Ekim veya Kasımda çıkacağını nerden duyduğunu anlayamadım.

Deneyimlerim artı Samsung'un bile arkasında adam gibi duramadığı bir cihaz için osu iyi busu iyi diye iddialarda bulunamam maalesef. Tavsiye de edemem sizin gibi. Son kullanıcıda işler sizin anlattığınız gibi gerçekleşmiyor maalesef. İnsanlar artık akıllı teknolojiyi eğer senelerce kullanacak ise çok para veriyor (sadece popülerlik için alınan cihazları dışarıda tutuyorum) Alıyor ki Apple'in başarısının en büyük nedeni bu. Android bir cihazın güncelleme ile bir an da çöpe dönüşme gibi sorunları da cabası (güncellemeden eski işletim sistemini kullananlar, performans şikayetleri yüzünden güvenlik açıkları ile yaşamaya zorlanıyor). Hem değerini koruyan hem de uzun yıllar kullanabileceğiniz bir cihazı Samsung yaratmak istemiyor da olabilir. Sonuç olarak satış yapmak derdinde olan bir şirketten bahsediyoruz.
Ben telefonu kullanıyorum. Son kullanıcı değil miyim? Ya da son kullanıcı farklı bir anlam mı kazandı? 5.0.2'de sorunları vardı zaten S6'nın. Bunu inkar eden yok. 5.1.1 ile büyük bir çoğunluğu giderildi sorunların.

Şimdilik piyasanın en iyi telefonu, hayırlı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine kullanmayanlar yorum yapmış. S7 Ekimde çıkacak ha ? Güleceğim yoktu doğrusu. Herhalde Samsung'u Sony veya başka bir marka ile karıştırdınız, yılda bir sefer S ve Note serisi tanıtıyorlar prosedürleri değişmedi şu güne kadar. "RAM Sorunu" diye tabir edilen şey tamamen sizin takıntınızdan ibaret. Sanki tamamı boş olda doldurabileceksiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı