Samsung Galaxy S8+ Ekran Gelmiyor

Kazuhira Miller

Kilopat
Yer
Mother Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, S8+ telefonumla uzun zamandır su altı çekim yapıyordum düne kadar bir sorun oluşmamıştı. Dünkü çekimden sonra telefon zorlaştı, ekran pırpır yapmaya başladı, renkler karıştı vs vs. Daha sonra sudan olduğunu anladım ve telefonu geceden sabaha pirince yatırdım. İyi olmasını bekliyordum fakat bugün telefonun ekranı hiç yok. Telefon çalışıyor ana sayfa tuşu ve güç tuşu tepki veriyor. Şarja takınca ve mesaj gelince bildirim LED'i de yanıyor. Ama ekran 0 hiç yok. Bir şey göremiyorum, simsiyah. Telefonun özelliklerinde IP68 sertifikası olduğu yazıyor ve bende zaten bu zamana kadar sorun yaşamamıştım. (Ek olarak; telefonu pirince de yatırdım, silika jel paketlerinin içine de koydum, güneşte de beklettim ve fön makinesiyle kurutmayı da denedim. Her şeye rağmen telefonun kamera lensleri, flaşı ve sensörleri halen nemli, anlamış değilim.) Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, S8+ telefonumla uzun zamandır su altı çekim yapıyordum düne kadar bir sorun oluşmamıştı. Dünkü çekimden sonra telefon zorlaştı, ekran pırpır yapmaya başladı, renkler karıştı vs vs. daha sonra sudan olduğunu anladım ve telefonu geceden sabaha pirince yatırdım. İyi olmasını bekliyordum fakat bugün telefonun ekranı hiç yok. Telefon çalışıyor ana sayfa tuşu ve güç tuşu tepki veriyor. Şarja takınca ve mesaj gelince bildirim LED'i de yanıyor. Ama ekran 0 hiç yok. Bir şey göremiyorum, simsiyah. Telefonun özelliklerinde IP68 sertifikası olduğu yazıyor ve bende zaten bu zamana kadar sorun yaşamamıştım. (ek olarak; telefonu pirince de yatırdım, silika jel paketlerinin içine de koydum, güneşte de beklettim ve fön makinesiyle kurutmayı da denedim. Her şeye rağmen telefonun kamera lensleri, flaşı ve sensörleri halen nemli, anlamış değilim.) Ne yapabilirim?

Garantiye götürmek veya müşteri hizmetleriyle konuşmak bu konuda yardımcı olabilir.

Telefonunuzun IP68 sertifikası sadece tatlı suda dayanıklılığı kapsar. Tuzlu su ve diğer sıvıları kapsamaz. Telefonunuzu suya soktukça sıvı dayanımını sağlayan contalar eskimiş ve sızdırma yapmış olmalı. Hiçbir firma sıvı temasına garanti vermez. Kullanıcı hatasıdır.

Arkadaşlar, telefon şuan tamirde. Tamirci anakartta kısa devre olduğu bilgisini paylaştı. Bataryayı taktığı an cihaz ısınıyormuş. Sorun ekran olmayabilir dendi. @QExpLosioN1 sizin dedğiniz durum galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı