Samsung Galaxy S8 Hızlı Şarj Problemi

Esgardir

Kilopat
Yaklaşık 3 aydır Samsung Galaxy S8 kullanıyorum. İlk zamanlar hızlı şarj özelliği gayet güzel biçimde çalışıyordu. Ancak bir iki haftadır 'hızlı şarj'ın telefonu hızlı şarj etmediğini gözlemledim ve dün bir test yaptım. Telefonun şarjı %20'deyken şarja taktım ve tahmini dolum süresini 1 saat 10 dakika olarak gösterdi. Sonra telefonu şarjdan çıkarıp hızlı şarj özelliğini kapattım, tekrar şarja taktım. Bu sefer de tam dolum süresini 1 saat 20 dakika olarak gösterdi. Yani hızlı şarj özelliği %80'lik dolumda sadece 10 dakika fark ettirdi. Dediğim gibi telefonumu önceden çok daha hızlı şarj edebiliyordum. Orijinal adaptörde hasar, zedelenme vb. şeyler de yok. Ha keza kablo da sağlam. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

İlk taktığınız zaman baktıysanız hepsi için aynı durum söz konusu. HTC 10 var bendede ilk taktığımda 1 saat 10 Dk civarı gösteriyor. Daha sonra dolmaya başladıktan sonra 40 dk'ya falan düşüyor. Bu arada hızlı şarj özelliği size 30 Dk'da %50 dolum yapar diye yazmaktadır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı