Samsung Galaxy S8 hızlı şarj olmama sorunu

omerfaruk54_

Hectopat
Makaleler
1
Telefonun yanında gelen orijinal şarj aletini kullanmama rağmen "Daha hızlı şarj için telefonunuzla birlikte gelen şarj aletini kullanın." diyor ve hızlı şarj olmuyor, yavaş şarj oluyor yazıyor. Nedeni nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Settings – Battery menüsüne ilerleyin.
  • Burada tercih ettiğiniz şarj metoduna uygun olarak Fast Cable Charging veya Fast Wireless Charging seçeneğinin etkin durumda olduğundan emin olun.
  • Kablonun fazla bükülmesi, içerisinde kırılma ve çatlamalara neden olarak şarj işlemini olumsuz etkileyebilir. Konnektör kısmının tozlu ve kirlenmiş olması da şarj hızını etkileyebilir. Kablonun temiz ve hasar görmemiş olduğundan emin olun. Farklı bir kabloyla deneme yaparak sorunun kabloda olup olmadığını kontrol edin.
  • Adaptörün hasar almış / bozulmuş olması da mümkün. Arkadaşlarınızdan hızlı şarj edebilen başka bir adaptör bularak deneme yapabilirsiniz.
  • Bunlar dışında yazılım güncellemelerini denetleyip varsa güncel işletim sistemi versiyonunu yükleme, akıllı telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama veya stock firmware yüklemek de sorununuzu çözmenize yardımcı olabilir.

ALINTIDIR:Samsung Galaxy S8 Yavaş Şarj Olma Sorunu ve Çözümü - Akıllı Telefon

Bir de; Ayarlar>Cihaz Bakımı>Pil>Gelişmiş Ayarlar'dan Hızlı Şarj özelliği açık mı bakabilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben telefonu ilk aldığım zamanlarda adaptörü pirize taktım yavaş şarj oluyordu birkaç kez çıkarıp taktım olmadı sonra adaptörü ters çevirip taktım nedense hızlı şarj yazdı sebebini hala anlayamadım. Ama şimdi nasıl taktığım fark etmiyor hızlı şarj oluyor.

Orjinal şarj cihazı ile, uzatma kablosuna değil doğrudan başka bir prizde deneyin.

Şarj kablonuz zarar görmüştür. HTC 10 kullanıyorum. Hızlı şarj özelliği var. Orijinal şarj aletini kullanıyordum. Bir süre sonra sürekli aynı sizdeki gibi hata vermeye başladı. Kabloyu değiştirdim sorun çözüldü.

bende aynı problemi yaşıyorum herşeyi yaptım. (fabrika ayarlarına çevirme, hard reset, önbellek temizleme, kablo ve adaptör değiştirdim ama hiçbir sonuç alamadım samsungun açıklaması da yok bu kanuda bilgisi olan var mı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı