Samsung Galaxy S8 kaç yıl idare eder?

Android bir telefonun maksimum ömrü (kırıp parçalamazsanız tabii) 5 senedir. Galaxy s4 kullaniyorum 4 senelik. 2 ay önce anakartı yandı onu tamir ettirdim , şimdi sarj soketi sıkıntılı o değişecek. 4 seneden sonra yavas yavas benimki gibi arıza vermeye baslar . 5. Senede cöp olur.

GT-I9500 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Note 4 kullanıcısıyım. Piyasadaki çoğu telefonu halen daha gömen bir performansa sahip. Stok Samsung yazılımı performansı bilerek kısıtladığı için Custom TouchWiz tabanlı yazılım ile kullanıyorum. Hız olarak herhangi bir yavaşlama vs. söz konusu değil. Ki tüm özelliklerini halen daha ilk günkü gibi kullanıyorum.

Kullanım süresindeki asıl fark sizin cihazı alırken kullandığınız özelliklerin sayısına ve sıklığına dayanıyor. 2014'de tanıtılan cihazım neredeyse 3.5 - 4 seneyi dolduracak ve performans kıstaslarında halen daha çok hızlı. Birkaç yıl daha beni götüreceğini tahmin ediyorum fakat artan iş yoğunluğum sebebiyle yeni nesil bir Note cihazına geçiş yapmamda çok olası bir durum.

Kullanım amacım ise müzik dinlemek ve sosyal medya. Yani basit bir kullanıcıyım.
Genel olarak müzik dinlemek ve sosyal medya için kullanacaksanız 4 yılı problemsiz bir şekilde çıkartır. Gerek ekranı, gerek kamerası gerekse ses kartıyla en iyi cihazlardan birisidir S8.
Kullandığınız rom un adı nedir ?

SM-N910C cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Kullandığınız rom un adı nedir ?

SM-N910C cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.
Nemesis Refined MM. Exynos için en stabil custom rom bu. En son sürümü 3.8.5 isteğe bağlı 3.8.6 patchi yapılabiliniyor ki ben yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Yakında Nemesis Nougat Public Alpha çıkacak. Kamera ve sensörler çalışmıyor yakında fix gelmesi ihtimalide yok. O yüzden Marshmallow devam şimdilik.

Basit kullanim icin 4-5 yil gider.

Kullanım oranınıza ve hor kullanma oranınıza göre değişir. Eğer sürekli yere düşürürseniz 2 sene falan gider. Ancak çok temiz kullanırsanız 4-5 sene falan gider diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı