Samsung Galaxy S8 kaç yıl idare eder?

Zeppelin

Hectopat
Galaxy S8 alırsam beni kaç yıl götürür? Mesela 3 yıl kullanabilir miyim? Malum fiyatı biraz pahalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Beni kaç yıl götürür" kısmına hiçbir yorum yapamayız. Sizin beklentinizi, kullanım şeklinizi ve amacınızı bilmiyoruz.
Buna siz karar vereceksiniz. Şu an S8, piyasadaki en güçlü 3-5 cihazdan biri. Alınmaması için bir sebep yok.

"Beni kaç yıl götürür" kısmına hiçbir yorum yapamayız. Sizin beklentinizi, kullanım şeklinizi ve amacınızı bilmiyoruz.
Buna siz karar vereceksiniz. Şu an S8, piyasadaki en güçlü 3-5 cihazdan biri. Alınmaması için bir sebep yok.
Benim beklentim aşırı bir kasma olmadan 3-4 yıl götürmesi, kullanım amacım ise müzik dinlemek ve sosyal medya. Yani basit bir kullanıcıyım.

Note 4 kullanıcısıyım. Piyasadaki çoğu telefonu halen daha gömen bir performansa sahip. Stok Samsung yazılımı performansı bilerek kısıtladığı için Custom TouchWiz tabanlı yazılım ile kullanıyorum. Hız olarak herhangi bir yavaşlama vs. söz konusu değil. Ki tüm özelliklerini halen daha ilk günkü gibi kullanıyorum.

Kullanım süresindeki asıl fark sizin cihazı alırken kullandığınız özelliklerin sayısına ve sıklığına dayanıyor. 2014'de tanıtılan cihazım neredeyse 3.5 - 4 seneyi dolduracak ve performans kıstaslarında halen daha çok hızlı. Birkaç yıl daha beni götüreceğini tahmin ediyorum fakat artan iş yoğunluğum sebebiyle yeni nesil bir Note cihazına geçiş yapmamda çok olası bir durum.

Kullanım amacım ise müzik dinlemek ve sosyal medya. Yani basit bir kullanıcıyım.
Genel olarak müzik dinlemek ve sosyal medya için kullanacaksanız 4 yılı problemsiz bir şekilde çıkartır. Gerek ekranı, gerek kamerası gerekse ses kartıyla en iyi cihazlardan birisidir S8.

Bence alacaksan Note 8 ithalatçı garantili al 3400 TL civarı o da hepsiburadada neden dersen, Note serisi bence daha premium ve böyle daha uzun ömürlü hala Note 3 kullanan arkadaşım var ve hızı da gayet iyi yukardaki arkadaşta yıllardır kullanıyormuş yani bence Note 8 al hem çift kamera hem kalem gibi yenilikler var 6 gb ram de cabası.

Bence alacaksan Note 8 ithalatçı garantili al 3400 TL civarı o da hepsiburadada neden dersen, Note serisi bence daha premium ve böyle daha uzun ömürlü hala Note 3 kullanan arkadaşım var ve hızı da gayet iyi yukardaki arkadaşta yıllardır kullanıyormuş yani bence Note 8 al hem çift kamera hem kalem gibi yenilikler var 6 gb ram de cabası.
Note 8 özellik olarak iyi bir cihaz ancak ben tasarımını beğenmediğim için tercih etmiyorum.

3-4 yıl rahat gidebilecek bir cihaz. Artık bu sürenin daha uzun ve ya daha kısa süre gitmesi de tamamen kullanıcı ile alakalı bir durum. Bazı kullanıcılar telefonu 2 yıl sonra ve ya daha kısa zaman içinde değiştirir bazıları ise telefonu gittiği yere kadar kullanır. Uzun süreli bir kullanım düşünüyorsan seni çok uzun süre idare eder.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı