Samsung Galaxy Tab A7 uygulamarı hafıza kartına taşıma

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Başlıkla belirtiğim gibi şöyle bir sorun var cihaz şu an Android 11 ben şunu istiyorum bir uygulamayı hafıza kartına taşıdığım zaman her şeyi ile taşımasını istiyorum bunu o uygulamadan bir şey indirdiysem onu da hafıza kartına atsın. Bunu nasıl yapabilirim gördügüm kadarıyla sadece uygulamayı taşıyor(uygulamanın kapladığı alanı taşıyor[gerçi onu bile taşıdığından şüpheliyim] toplam değeri taşımıyor)

Bunun için dosya yönetimi ile ayarlardan uğraşıp ben bir çözüm bulduydum da şu an hatırlamıyorum. Hatırlat da gece bakıp bulayım çözüm yolunu.

Bunun için dosya yönetimi ile ayarlardan uğraşıp ben bir çözüm bulduydum da şu an hatırlamıyorum. Hatırlat da gece bakıp bulayım çözüm yolunu.

Hatırlarsan büyük hayra geçer hem tablette hemde telefonda biyle bir sorunum var telefondaki durum daha vahim kartı biçimlendirip bir depolama yaptığım zaman tabletdeki aynı sorun devam etmekle birlikle resimleri hafıza kartına da taşıyamıyordum telde Android 9 belki bu sürüme has bir sorundur bilmiyorum ya.
Hatırlat demişinizde sizin aktif olup olmadığınızı nasıl anlayabiliriz ki 😀😀😀
@ZeZeZe
Hocam hala hatırlayamadınız mı ya?

Son düzenleme:
Hatırlarsan büyük hayra geçer hem tablette hemde telefonda biyle bir sorunum var telefondaki durum daha vahim kartı biçimlendirip bir depolama yaptığım zaman tabletdeki aynı sorun devam etmekle birlikle resimleri hafıza kartına da taşıyamıyordum telde Android 9 belki bu sürüme has bir sorundur bilmiyorum ya.
Hatırlat demişinizde sizin aktif olup olmadığınızı nasıl anlayabiliriz ki 😀😀😀
@ZeZeZe
Hocam hala hatırlayamadınız mı ya?
Yok. Ben bu işi 5 ay önce falan yaptım. O yüzden zor. Her uygulamada da olmuyor. Onu da diyeyim. Yani şu an bilmiyorum ve hatırlamıyorum. Arada kurcalasam da henüz bulamadım.

Hocam sizin hatırlayamdıgınız şey şu olsa gerek uygulamayı hafıza kartına taşıdıktan sonra Android dataları da hafıza kartına taşıman gerekiyor varsa OBB de dahil sanırım.

Bildiğim kadarıyla bazı kartları veya telefon/tabletlerde kartı sistem depolaması ile birleştirebiliyorduk.
Bunun için.
Ayarlara girin. Cihaz bakımına girin. Depolamaya girin. Sağ üstteki üç noktadan depolama ayarlarına girin. Sd karta tıklayıp sistem ile birleştirin tarzı bir seçenek olacak ona basın.
(Not:bu işlemi yaparsanız sd kartınızın içindeki veriler silinecektir).

Bildiğim kadarıyla bazı kartları veya telefon/tabletlerde kartı sistem depolaması ile birleştirebiliyorduk.
Bunun için.
Ayarlara girin. Cihaz bakımına girin. Depolamaya girin. Sağ üstteki üç noktadan depolama ayarlarına girin. SD karta tıklayıp sistem ile birleştirin tarzı bir seçenek olacak ona basın.
(Not: Bu işlemi yaparsanız SD kartınızın içindeki veriler silinecektir).

Onu biliyoruz sorun o değil sorun uygulamayı tamamen hafıza kartına taşımıyor. Sadece uygulama boyutunu hafıza kartına taşıyor geri kalan hepsi dahilide kalıyor hatta bazı uygulamaları uygulama boyutunun yarasını falan taşıdığını bile gördüm.

Onu biliyoruz sorun o değil sorun uygulamayı tamamen hafıza kartına taşımıyor. Sadece uygulama boyutunu hafıza kartına taşıyor geri kalan hepsi dahilide kalıyor hatta bazı uygulamaları uygulama boyutunun yarasını falan taşıdığını bile gördüm.
Tek tek elle taşınması gerekiyor ve öyle bir opsiyon yok. Ben bunu bir şekilde toplu halletmiştim. Onu hatırlayamadığım için şu an uğraşıyoruz.
Hocam sizin hatırlayamdıgınız şey şu olsa gerek uygulamayı hafıza kartına taşıdıktan sonra Android dataları da hafıza kartına taşıman gerekiyor varsa OBB de dahil sanırım.
Kendim de hafıza kartını yanlışlıkla yeniden biçimlendirdiğimden ötürü ortada kaldım. Denerim bunu... teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Tek tek elle taşınması gerekiyor ve öyle bir opsiyon yok. Ben bunu bir şekilde toplu halletmiştim. Onu hatırlayamadığım için şu an uğraşıyoruz.

Kendim de hafıza kartını yanlışlıkla yeniden biçimlendirdiğimden ötürü ortada kaldım. Denerim bunu... Teşekkür ederim.

Rica ederim kendimde henüz denemedim ya sonradan aklıma geldi Android > data da indirdin uygulamarı görüyorsun telefonda bir deneme yapacağım bakalım uyglamanın tamamını taşıyabilecek miyim(çok ihtimal vermiyorum sonuçta kök dizine inemediğimiz için belli bir bölümü yine de kalacaktır)

Geliştirici seçeneklerine gir en aşağı git harici birimdeki uygulamaları izin vermeye zorlaya aç.
Ondan sonra uygulamalara gir istediğin uygulamayı seç depolamayı seç orada depolamayı kullanışı var ona tıkla SD kart seç.
Screenshot_20220307-231310_Settings.jpg
Screenshot_20220307-231658_Settings.jpg
Screenshot_20220307-231706_Settings.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı