Samsung Galaxy Tab A9 tablet yavaş şarj oluyor

İnternet üzerinden kısa bir araştırma sonucu tabletinizin en fazla 15W desteklediğini gördüm. Ben orijinal şarj aleti konusuna fazla inanmıyorum, kendi telefonumu ugreen markalı sarj aleti ile kullanıyorum. Ancak tabletlerde durum nasıl işliyor bilmiyorum. Samsungun kendi 25W adaptörü ve kablosunu kullanabilirsiniz veya aynı kalitede başka marka da alabilirsiniz.

Şarj kablon sağlam mı eğer sağlam değilse kabloda sağlamsa da adaptörün de sorun olabilir. Çünkü adaptör 10 watt ve biraz kalitesiz duruyor. Evde eğer başka iyi bir adaptörün ve başka Type-C kablon varsa onda da dene eğer olmazsa da Type-C adaptör alıp dene eğer yine yavaş şarj ediyorsa tablette sorun vardır.
Başka bir kablo adaptör denedim daha hızlı şarj oldu. Buna göre tablette sorun olabilir mi?

Başka bir kablo adaptör denedim daha hızlı şarj oldu. Buna göre tablette sorun olabilir mi?
Sorun öbür kullandığın şarj aletinde. O şarj aletini İnternet'te araştırdım "O benim" diye marka şarj aleti. Komik bir marka. Zaten yavaş şarj ediyordu bir de dandik bir marka şu büfelerde, hastane kantininde, lunaparklarda satılan şarj aleti vardı ya onu kullanıyordun ama başka şarj aleti denedin daha hızlı şarj oldu. Bu arada kaç saatte şarj oldu?

Birkaç sefer daha başka denediğin şarj aletiyle şarj et. Eğer hızlı şarj ediyorsa öbür şarj aletin sıkıntılıdır yoksa tablette sıkıntı olabilir.

Son düzenleme:
Eğer kaliteli şarj aletiyse onu kullanmaya devam et. Birkaç sefer daha böyle hızlı şarj olursa sorun öbür şarj aletindedir yani tablette sıkıntı yoktur.

Yine dandik yan sanayi bir şeyse orijinal alana kadar onunla idare et.
Önerilerin için teşekkür ederim. Tabletin şarjı yavaş bitiyor. Bu cihazda sorun olmadığı anlamına gelebilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı