Elektronik Samsung Galaxy Tab S7 FE 9299TL

1080p video akarken not tutunca sorun çıkarıyor mu? Hala alınır mı?
Not tutunca sorun yok akıcı ancak videoyu açılır pencereyle açıp 2li ekranda bir yanda slayt bir yanda not yapınca not tutarken sorun çıkarmıyorken slayta geçtiğinizde çok kısa bir süre tepki gecikiyor. Donanım olarak çok güncel bir cihaz değil bu yüzden akıcılık olarak çok beklenti içinde olmamak lazım. Ben 2 seneye yenilerim görüşüyle aldım bu yüzden çok beklentim yoktu ve cihaz beklentilerimi karşılıyor ancak yeni çıkan S9FE ve S9FE Plus da gayet iyidir. Ekran konusunda S7FE'nin TFT ekranı benim pek hoşuma gitmiyor.

tft ekran içe mi göçüyor? yazı yazarken falan
Sorun içe göçmesiyle alakalı değil ama hafif esneme çoğu tablette var. Asıl sorun renkleri biraz soluk ve kontrast oranı düşük gibi tabii bir de açılı bakıldığında parlaklığın çok az miktarda azalması da var.
S9FE' de bunu bende deneyimledim. Çok korkmuştum sıkıntı var diye de çoğu tablet esniyormuş.

Hocam peki telefonlar niye esnemiyor? Tabletin ekranı büyük diye mi esniyor?
Telefon ekranı küçük bu yüzden köşlerden merkeze olan mesafe fazla değil, kuvvet uygulanınca köşeden merkeze olan tork fazla olmuyor. Ancak tablette hem ucu sivri bir kalem bullanılıyor hem de boyut büyük olduğu için köşeden uygulanan tork fazla oluyor ve dayanıklılık azalıyor. Bunu uzun bir 0.7 kalem ucunu kırmanın kısa bir kalem ucunu kırmaya göre daha kolay olmasına benzetebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı