Samsung Galaxy TAB S9 FE not tutma deneyimi ve şarj durumu

aybsosyolog

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, lisansüstü çalışıyorum. Daha önce hiç tablet kullanmadım, iyi not tutacağım ve e okuma yapabileceğim bir tablet için akademik makaleye kadar ince eleyip sık dokuyup bir tablet aradım. Bütçeme ve kullanım tarzıma göre en mantıklısı S9 FE'nin 8 GB'lığı gözüküyor. Fakat birkaç yerde sarjın çok hızlı tükendiğini, tabletin yavaş olduğunu ve benim için en önemlisi kalemle not tutarken tabletin bir kısmında yazma deneyimini etkileyecek gecikmeler vs. olduğunu söylemişler. Bu şikayetleri ayrı ayrı yerlerde okudum ve kimse tam anlamıyla kullanıcı deneyimini paylaşmamış. S7 Fe kullanan bir tanışım gayet memnundu tabletinden, acaba sorun bu modelde mi? Bu arada diğer tabletlerin kalem ile not alma deneyimi samsung'a göre iyi değil anladığım kadarıyla, o yüzden alabileceğim tek model buna düşüyor.
Bu tableti kullanan varsa söylerse çok sevinirim çünkü bu aralar sipariş vermem gerekiyor.

6 GB'lık S9 FE kullanıyorum. Herhangi bir yavaşlık yok öyle gecikme falan da görmedim anında yazıyor ekrana kalem. O cihaz sıkıntılı olabilir.

6 GB'lık S9 FE kullanıyorum. Herhangi bir yavaşlık yok öyle gecikme falan da görmedim anında yazıyor ekrana kalem. O cihaz sıkıntılı olabilir.
Teşekkür ederim hocam, not tutma deneyimi genel olarak iyi diyorsunuz sanırım. Sarj nasıl ve dokunmatikte köşelere yazarken kalemle sorun oluyor mu?

Teşekkür ederim hocam, not tutma deneyimi genel olarak iyi diyorsunuz sanırım. Şarj nasıl ve dokunmatikte köşelere yazarken kalemle sorun oluyor mu?

Şarj bayağı iyi. Uzun saatler not alarak kullanabilirsin. Köşelerden kastın neresi anlamadım ama. Elini üstüne koyup not aldığın zaman falan sıkıntı olmuyor. Kağıt'a not alır gibi yani.

Şarj bayağı iyi. Uzun saatler not alarak kullanabilirsin. Köşelerden kastın neresi anlamadım ama. Elini üstüne koyup not aldığın zaman falan sıkıntı olmuyor. Kağıt'a not alır gibi yani.
Hocam kalem ekran kenarlarında iyi yazmıyormuş gibi şeyler okudum da onlar da münferit olaylar sanırım. Sizde anladığım kadarıyla problem yok. Çok teşekkür ederim.

Hocam kalem ekran kenarlarında iyi yazmıyormuş gibi şeyler okudum da onlar da münferit olaylar sanırım. Sizde anladığım kadarıyla problem yok. Çok teşekkür ederim.

Cihaz bazında sıkıntı olabiliyor, bende gördüm o yazıları. İlk 2 hafta şarjı hızlı biter sonra düzelir. Olmadı bir tane de powerbank alırsınız. Çok sayfalı PDF'lerin üstüne çok not alırsanız muhtemelen yüklemekte zorlanacak. Bunları bilerek alırsanız memnun kalırsınız.

Cihaz bazında sıkıntı olabiliyor, bende gördüm o yazıları. İlk 2 hafta şarjı hızlı biter sonra düzelir. Olmadı bir tane de powerbank alırsınız. Çok sayfalı PDF'lerin üstüne çok not alırsanız muhtemelen yüklemekte zorlanacak. Bunları bilerek alırsanız memnun kalırsınız.
Benim tek yapacağım iş çok sayfalı pdflerin üstüne not almak olacak... 8 gb ramliğini alsam gene de çok zorlanır mı?

Benim tek yapacağım iş çok sayfalı PDF'lerin üstüne not almak olacak... 8 GB ramliğini alsam gene de çok zorlanır mı?

Zorlanır derken 250. sayfadan itibaren sayfalar sonradan yüklenmeye başlıyor(yarım saniye Max). Bende S8+ var, öyle olmaya başladı çok sayfalı PDF'lerde. 8 GB RAM'li modeli daha hızlı yükler.

Zorlanır derken 250. sayfadan itibaren sayfalar sonradan yüklenmeye başlıyor(yarım saniye Max). Bende S8+ var, öyle olmaya başladı çok sayfalı PDF'lerde. 8 GB RAM'li modeli daha hızlı yükler.
Tamamdır teşekkür ederim. Sırf işlemcisi kullanmayacağım şeyler için iyi diye TAB S9'a çıkmak istemiyorum aralarında çok fiyat farkı var.

Tamamdır teşekkür ederim. Sırf işlemcisi kullanmayacağım şeyler için iyi diye Tab S9'a çıkmak istemiyorum aralarında çok fiyat farkı var.

İşlemcisini kullanmayacaksanız ama diğer parçaları çok kullanacaksınız. Özellikle RAM'inin hızlı olması lazım sizin kullanımda. Çıkabiliyorsanız çıkın. Çıkamıyorsanız da dert etmeyin s9FE de iyi çalışır.

Geri
Yukarı