Samsung Galaxy Tab'a SM-T350 tablete ROM portlama

Öncelikle iyi forumlar.(Forumlarda yeniyim. Nasıl hitap edilir pek bilmiyorum) sorum aslında başlıktaki gibi. ROM portlamak ile ilgili pek bir bilgim yok fakat daha önce modlu ROM kullanmış birisiyim. Mesela Samsung'un orijinal ROM'u yerine crdroid yükleyip kullandım. Şimdi ise kendi ROM'umu yapmak istiyorum. Bunun içine kernel düzenleme vs. de dahil.

Bunu nasıl yaparım? Nerelerden kaynak bulabilirim? Gibi soruların cevaplarını arıyorum. Bilgili arkadaşlar yazarsa çok mutlu olurum.(Bu arada xda developpers isimli sitede bazı kaynaklar var doğrudur fakat bu cihaz için uygun bir portlama rehberi bulamadım)

Başlığı yanlış açmış isem veya bir hatam var ise af ola. Moderatör arkadaşlardan bu konu için hoşgörü bekliyorum. Ne kadar dikkat etsem de artık soru sorarken ceza yemekten çekinir oldum.

Bence bu işlere merakınız varsa bile girmeyin çıkamayıp aleti bozabilirsiniz onun yerine hazır yapılmış Rom kurun tabi size önerim Stock Rom kullanmanız yönünde olacaktır kendi yazılımınızı yapsanız bile sıkıntılar ortaya çıkacaktır.

Bence bu işlere merakınız varsa bile girmeyin çıkamayıp aleti bozabilirsiniz onun yerine hazır yapılmış Rom kurun tabi size önerim Stock Rom kullanmanız yönünde olacaktır kendi yazılımınızı yapsanız bile sıkıntılar ortaya çıkacaktır.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Başkaları da görüp cevap verirlerse çok minnettar kalırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı