Samsung Game Launcher destekli telefonlarda FPS arttırmak

Eh ne yapalım. S20+'da da test edeceğim. Malum aynı yolları S20+ile de yapmıştım. S20+ deneyimlerim

O konunun sahibi sen miydin? Sigaramı kahvemi alarak okumuştum çok da hoşuma gitmişti, cahil bir insanda değilsiniz halbuki, şu an hala S8 evinizde duruyor sanırım, bataryayı 100 yapıp CPU-Z ile batarya voltajına bakar mısınız, 4.0 altındaysa FPS artmaması bayağı normal.

İlk önce Galaxy Store'a giriyoruz ve Game Plugins yazıyoruz.En üstte Samsung'un kendi geliştirdişi uygulama olan Oyun Eklentilerini indiriyoruz.Eki Görüntüle 1090072
Daha sonrasında uygulamaya girerek "Öncelik Modu" ve "Game Booster Plus"ı indiriyoruz.Eki Görüntüle 1090075
Daha sonra öncelik moduna girerek istediğiniz bir oyunu seçerek aşağıda belirttiğim ayarları açıyoruz ve tüm oyunlara uygulaya basıyoruz.

Eki Görüntüle 1090079

Daha sonra Game Booster Plus'a girerek istediğiniz oyuna girip MAKS FPS MODU'na alıyoruz.Şimdi diyeceksiniz aradaki fark ne? Bir de kalite moduna alarak görebilirsiniz farkı.Eki Görüntüle 1090083
Ağzınıza sağlık. Ben de ilk mesajlarda paylaştım aynısını, ancak anlaşılan "araştırmacı" arkadaşımız ne görmüş, ne de araştırmış.

Ağzınıza sağlık. Ben de ilk mesajlarda paylaştım aynısını, ancak anlaşılan "araştırmacı" arkadaşımız ne görmüş, ne de araştırmış.
Uzun zamandır araştırmış biri olarak söyleyebilirim ki Samsung cihazlarda özellikle Exynos varyantlarında ısınma nedeniyle Game Optimizing Service isimli yönetici işlemciyi çok fazla frenliyor. Burada bahsedilen Game Booster Plus ve Game Launcher programları Game Optimizing Service yöneticisine bağlı olarak çalışıyor. Bu Game Optimizing Service bir şekilde devre dışı bırakıldığında telefonun sınırlandırmaları kalkmış oluyor ve sürekli bir performans artışı oluyor. Bahsedilen yazılımların kontrolu bu yöneticide olduğu için devre dışı bıraktığınızda performans artıyor. Kalite veya dengeli arasında performans farkı olmuyor. Game Booster Plus'dan Maksimum FPS seçeneğini seçerseniz çözünürlük varsayılan olarak düşürülüyor. Ekran küçük olduğu için fark edilmiyor.

Samsung telefonlarda performansı arttıran iki şey One UI 3.1 ile gelen Öncelik Modu ve Game Optimizing Service'i devre dışı bırakmak(normal yollarla yapılamıyor, özel uygulamalar veya root gerekli) stabil ve yüksek performans sağlıyor.

Uzun zamandır araştırmış biri olarak söyleyebilirim ki Samsung cihazlarda özellikle Exynos varyantlarında ısınma nedeniyle Game Optimizing Service isimli yönetici işlemciyi çok fazla frenliyor. Burada bahsedilen Game Booster Plus ve Game Launcher programları Game Optimizing Service yöneticisine bağlı olarak çalışıyor. Bu Game Optimizing Service bir şekilde devre dışı bırakıldığında telefonun sınırlandırmaları kalkmış oluyor ve sürekli bir performans artışı oluyor. Bahsedilen yazılımların kontrolu bu yöneticide olduğu için devre dışı bıraktığınızda performans artıyor. Kalite veya dengeli arasında performans farkı olmuyor. Game Booster Plus'dan Maksimum FPS seçeneğini seçerseniz çözünürlük varsayılan olarak düşürülüyor. Ekran küçük olduğu için fark edilmiyor.

Samsung telefonlarda performansı arttıran iki şey One UI 3.1 ile gelen Öncelik Modu ve Game Optimizing Service'i devre dışı bırakmak(normal yollarla yapılamıyor, özel uygulamalar veya root gerekli) stabil ve yüksek performans sağlıyor.

Hocam yalnız S8'de exnyos var, şarjda oyun oynamama rağmen en fazla 41 dereceyi gördüm özellikle bu sıcakta.

Neyse kral gereksiz tartışmanın manası yok, sende işe yaramadı bende işe yaradı, başka arkadaş dener onda işe yarar.

Hocam yalnız S8'de exnyos var, şarjda oyun oynamama rağmen en fazla 41 dereceyi gördüm özellikle bu sıcakta.

Neyse kral gereksiz tartışmanın manası yok, sende işe yaramadı bende işe yaradı, başka arkadaş dener onda işe yarar.
Öncelik modu'nun ani FPS düşüşlerini engellediğini gözlemledim.

Benim 720G PES'de 46 görüyor. Exynos'un o kadar ılık durması imkansız.

Çözünürlüğü değiştirirseniz tabii ki performansınız değişir. Kaliteden kaybedersiniz. Olan aynı. O kadar telefona para verip bu tarz programlarla hızlandırma çalışmak bir marka için utanç kaynağı olmalıdır. IPhone'da öyle bir şey yok.

Hocam telefonların kullanım amaçları vardır telefonlar genelde normal kullanıcıya hitap edecek ısınmayacak bataryası iyi olacak şekilde tasarlanır siz bu ayarı kendinize göre batarya ömrü ile FPS arasında ayarlayabilirsiniz bu ayarın tüm cihazlarda etkisi vardır çünkü bir nevi overclock veya şu şekilde söyleyeyim bilgisayarının hızlanması için oyuna girerken antivirüsü kapatman gibi düşünebilirsiniz ve ayrıca iPhone almak Türkiye'de mantıklı değil çünkü o cihaz Amerika'da 900 birim parayken sende 14000 birim para.

Yeni konular

Geri
Yukarı