Samsung Glaxy S3 mü? Sony Xperia İon mu?

cenker

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Öncelikle söz veriyorum artık bu soruyu sormayacağım :D Ama arkadaşım sağ olsun bu gün beni çok büyük bir ikileme düşürdü. Türkcell bayisine gittik. İon ve S3' e bakmak için. Ben çoktandır S3'de karar kılmıştım sadece ailemin söz verdiği günü bekliyordum. Ama İon gerçekten beni etkilemedi değil. Şimdi gerekten hangisi? Genellikle oyun ve internet için kullanacağım ve tabii fotoğraf, video çekimi için. Recep Abi özellikle yorumun benim için çok önemli. Eğer 15-20 gün sonra telefon alacak olsaydın hangisini tercih ederdin?

Biraz araştırdım. Xperia ion'da Bluetooth 2.1 var, şaka gibi :) Ama kabul edilebilir zira Bluetooth artık pek kullanılmıyor. Diğer Sony telefonlarda olduğu gibi ion'da da mükemmel bir kamera mevcut. 12MP ile Samsung'u gölgede bırakıyor.

Ama söz konusu işlemci olduğunda çift çekirdekli ion, 4 çekirdekli S3'ün gerisinde kalıyor :)

En önemli fark ise pil süresinde ortaya çıkıyor:

S3, 21 saatlik 2G konuşma süresi ile ion'dan iki katı daha fazla pil/güç tüketim performansı sunuyor. tabi bunun en büyük nedeni S3'ün işlemcisini Samsung'un kendi üretmesi.

İşlemcisi iyi, beni etkileyen özellikleri (Video izlerken telefonu kullanabilme, göz takibi, mesajlaşırken tek hareketle arama hatta ana ekrandaki su hareketleri) daha fazla. Ama İon da harika bir dış görünüşe sahip. Yinede S3'den vazgeçmeyeceğim :D İon'u artık CASSER alır :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı