Samsung HDD nasıl temizlenir?

Whitess.

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler, elimde Samsung HD250hj 250 GB/7200rpm/8mb bir HDD bulunmakta. Ailecek kullanılan eski bir bilgisayarda bulunduğu için içinde film/dizi/oyun dolu ve bunların hepsi korsan çünkü bayağı eski bir bilgisayardan çıkardım bu HDD'yi. Tabii 8 yıldır kendi bilgisayarımı kullanıyorum ve korsan kullanım söz konusu değil. Demek istediğim bu HDD virüs dolu eminim ve bunu nasıl temizleyip, sıfırlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'nizdeki tüm depolama birimlerini çıkarıp sadece o diski takın, sonra Windows kurulum USB'si ile kurulum yapar gibi ilerleyin. Tüm disk bölümlerini sildikten sonra kurulumdan çıkın. Diski silmiş olursunuz böylece.

Diskin içerisinde yer alan verileri silmek zorunda değilsiniz. Diski bilgisayara taktıktan sonra tarama yapın, eğer silmek istiyorsanız da ''Bu bilgisayar'' kısmındaki ''Biçimlendir'' seçeneği iş görecektir. Bazı programlar da aynı şekilde biçimlendirebilir.

Eğer silmek istiyorsanız ''Bu bilgisayar'' kısmındaki ''Biçimlendir'' seçeneği iş görecektir. Bazı programlar da aynı şekilde biçimlendirebilir.
İçinde virüs olma ihtimali olan disk ile kendi disklerini aynı anda çalıştırması riskli olabilir.

İçinde virüs olma ihtimali olan disk ile kendi disklerini aynı anda çalıştırması riskli olabilir.
Kaspersky, Malwarebytes, ESET gibi iyi bir antivirüs yazılımı kullanıyor ise bunu dert etmesine gerek yok. Diski taktıktan sonra direkt taramaya başlıyorlar, riskli bir durum olduğu takdirde de uyarı vereceklerdir.

Çok teşekkürler. Kendim deneme şansım olursa deneyeceğim yoksa bir bilgisayarcıya götürmeyi düşünüyorum. Bu dediklerinizi yaparsam tamamen virüsler kaybolur mu yani?
@403052 @xakiran

Çok teşekkürler. Kendim deneme şansım olursa deneyeceğim yoksa bir bilgisayarcıya götürmeyi düşünüyorum. Bu dediklerinizi yaparsam tamamen virüsler kaybolur mu yani?
Diski siliyoruz hocam sonuç olarak. Kaybolur. Fakat denilen gibi ya diğer disklerden ayrı bir şekilde formatlayın ya da sağlam bir anti-virüs yazılımı bulundurarak yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı