İnceleme Samsung HW-C450 soundbar inceleme

Samsung'un bu modelini yaklaşık olarak 2 aydır kullanıyorum ve bunun sonucunda izlenimlerim şu şekilde oldu:
  • Ürün elime ilk ulaştığında kurulum için zaten ücretsiz olarak Samsung'un teknik servisi yardımcı oluyor (aksi takdirde cihazı kendiniz kurmaya çalışırsanız ürün garanti kapsamı dışında kalıyor) fakat yine eğer teknik servis yardımcı olmasaydı ürün gayet kolayca kurulabilirdi.
  • Cihaz ses kalitesi olarak beni oldukça memnun etti, fiyatına göre bu kalitede bir cihaz bulmak gerçekten zor.
  • Soundbar hem kablosuz hem de kablolu bağlantı sunduğundan gün içinde kolayca mobil cihazdan bağlanıp müzik tarzı şeyler dinlenebiliyor.
  • Üründe Voice Enchantment, Audio Sync gibi tonca özelleştirme seçeneği bulunsa de bunların için Night Mode benim en sevdiğim seçeneklerden biri oldu. Bu mod açıldığında gece bir şeyler izlediğinizde ses kalitesinden ödün vermeden bas oranını azaltır ve ana üniteden çıkan sesi daha düzenli bir şekilde çıkmasını sağlar bu şekilde hem yan odalardan hem de alt/üst katlardan neredeyse hiç duyulmuyor.
  • Cihaza subwoofer da dahil ve bu subwoofer oturma odanıza kuracağınız bir ses sistemi için fazlasıyla yeterli, memnun kaldım.
  • Cihaza rakiplerine kıyasla çok daha sık güncelleme geliyor. Bu güncellemeler ise daha çok arayüz ve kontrol edilebilirlik odaklı oluyor.

Ürünün teknik özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir:
  • Sistem, üç biçimde ses çıkışı sağlayabiliyor, bunlar; Dolby, DTS ve PCM.
  • Ürün Bluetooth, optical in ve USB olmak üzere üç çeşit bağlantı yolu barındırsa da bir HDMI girişi de iyi olurdu.
  • Ana ünitede 2 ve bir de subwoofer olmak üzere 2.1 ses çıkışı sağlıyor. Ayrıca satın alacağınız ekstra hoparlörleri de bu sisteme dahil edip 5.1 ses deneyimini bu sistemde yaşayabilirsiniz.
  • Kendi kumandasıyla kontrol edebildiğiniz bu ürünü ayrıca Samsung TV üzerinden TV'nizin kendi kumandası ile de kontrol edebilirsiniz.
  • Kontrol ettiğiniz arayüz ana ünitenin ortasındaki bir küçük ekrandan görüntüleniyor. Bu arayüz üzerinden nihght mode, bass-treble ayarı, subwoofer şiddeti gibi birçok özelleştirmeyi gerçekleştirebiliyorsunuz.
  • Cihaz içerisinde birçok ses modu var. Örneğin "Game" modu oyunlarda seslerin daha anlaşılabilir gelmesini sağlıyor, "Bass Boost" modu ise hiçbir bozulma yaşamadan bas oranını artırtmaya yarıyor bu modlar dışında ise daha birçok ses modu yer alıyor.
  • 1, 4 kg ana ünite 4, 5 kg subwoofer bir paket brüt ağırlık 7,5 kg oluyor. Bu değerler üniteyi veya subwooferı rahatça bir raf üzerinde tutmanıza yarıyor.
  • Kutu içinden ayrıca duvara montaj için gerekli tüm parçalar çıkıyor, ürün duvarda kullanılmaya oldukça müsait.

Kısaca ürün fiyatına göre fazlasıyla zengin özellikler sunan oldukça kaliteli bir sistem. Bu ürünü kullandıktan sonra söyleyebilirim ki eğer TV'niz üzerinden film ve dizi sık sık izliyorsanız gerçekten bu ürüne ihtiyacınız var.

Son düzenleme:
Merhaba hocam, öncelikle elinize sağlık güzel inceleme olmuş;

1-kaç waat olduğu hiçbir yerde yazmıyor 200-250W ise Total'i sipariş vermeyi düşünüyorum.
2-siz kaça almıştınız?
3-illa servismi kurması lazım biz kutusunu açıp kursak garanti dışımı kalıyor *
4- şu an 4bin civarına satılıyor elimde LG SK1 soundbar ve Z906 var ve PC'den AUX ile ikisini aktif kullanıyorum, eğer bunu alırsam LG'yi satıp bunu sisteme dahil edeceğim AUX ile sorun yaşar mıyım?

teşekkürler.

Merhaba hocam, öncelikle elinize sağlık güzel inceleme olmuş;

1-kaç waat olduğu hiçbir yerde yazmıyor 200-250W ise Total'i sipariş vermeyi düşünüyorum.
2-siz kaça almıştınız?
3-illa servismi kurması lazım biz kutusunu açıp kursak garanti dışımı kalıyor *
4- şu an 4bin civarına satılıyor elimde LG SK1 soundbar ve Z906 var ve PC'den AUX ile ikisini aktif kullanıyorum, eğer bunu alırsam LG'yi satıp bunu sisteme dahil edeceğim AUX ile sorun yaşar mıyım?

teşekkürler.
Öncelikle iyi günler.
Sounbar toplamda 300W güç sunuyor.
Yanlış hatırlamıyorsam ben 4-5 civarinda almıştım.
Evet satın aldıktan hemen sonra servisi arayabilirsiniz. Ben aradıktan 1-2 saat sonra gelip kurulum yapmışlardı. Ayrıca yukarıda da bahsettiğim gibi kurulum için Samsung servisini çağırmazsanız ürününüz garanti dışı kalıyor. Sıfır alacaksınız şu an da yaklaşık olarak 6.000 TL gibi bir fiyata satılıyor. Sıfır almanızı öneririm.
Son olarak da sounbarın AUX girişi yok. Yalnızca yukarıda bahsettiğim bağlantı yöntemlerine sahip. Alternatif olarak Bluetooth ile bağlayabilirsiniz. Eğer Bluetooth imkanınız yok ise AUX-OPTIC veya USB-OPTIC kabloları ile de bağlantı sağlayabilirsiniz. İncelememin hoşunuza gittiğine sevindim.

Öncelikle iyi günler.
Sounbar toplamda 300W güç sunuyor.
Yanlış hatırlamıyorsam ben 4-5 civarinda almıştım.
Evet satın aldıktan hemen sonra servisi arayabilirsiniz. Ben aradıktan 1-2 saat sonra gelip kurulum yapmışlardı. Ayrıca yukarıda da bahsettiğim gibi kurulum için Samsung servisini çağırmazsanız ürününüz garanti dışı kalıyor. Sıfır alacaksınız şu an da yaklaşık olarak 6.000 TL gibi bir fiyata satılıyor. Sıfır almanızı öneririm.
Son olarak da sounbarın AUX girişi yok. Yalnızca yukarıda bahsettiğim bağlantı yöntemlerine sahip. Alternatif olarak Bluetooth ile bağlayabilirsiniz. Eğer Bluetooth imkanınız yok ise AUX-optıc veya USB-optıc kabloları ile de bağlantı sağlayabilirsiniz. İncelememin hoşunuza gittiğine sevindim.

Haydaa ben AUX var zannediyordum ona dikkat etmemiştim yazınızı okurken, dönüştürücü ile bağlandığında hem ekstra masraf hem de parazit olma olasılığı yüksekmiş hocam, optikten PC'ye bağlasam bu sefer de Z906'yı iptal edecek durduk yere başıma dert almış olacağım, buna benzer olayı Razer leviathan soundbarda yaşadım sırf LG SK1den daha güçlü bir soundbara geçeyim diye, onda da sadece Type-C girişi vardı dönüştürücü alıp Z906 ile beraber kullanmaya çalıştım sadece kendini aktif ediyordu vs. Bayağı bir uğraşıp aldığım fiyata başka birine satmıştım :)

Haydaa ben AUX var zannediyordum ona dikkat etmemiştim yazınızı okurken, dönüştürücü ile bağlandığında hem ekstra masraf hem de parazit olma olasılığı yüksekmiş hocam, optikten PC'ye bağlasam bu sefer de Z906'yı iptal edecek durduk yere başıma dert almış olacağım, buna benzer olayı Razer leviathan soundbarda yaşadım sırf LG SK1den daha güçlü bir soundbara geçeyim diye, onda da sadece Type-C girişi vardı dönüştürücü alıp Z906 ile beraber kullanmaya çalıştım sadece kendini aktif ediyordu vs. Bayağı bir uğraşıp aldığım fiyata başka birine satmıştım :)
Anlıyorum. Dönüştürücü ile kayıplar yaşayabilirsiniz doğru. AUX girişi olan çok fazla soundbar yok maalesef.

Geri
Yukarı