Samsung ile Crucial uyumlu çalışır mı?

ozan ege

Picopat
Daha fazla  
Şuan kullandığım hp pavilion gaming laptop 16 bilgisayarımda Samsung marka 2x4 GB şeklinde 3200 MHz 1.2 V 22 CL'lik RAM kullanıyorum ve bu RAM'leri tamamen aynı değere sahip Crucial marka ile değiştirmek istiyorum. Uyumlu çalışır mı veya herhangi bir fark olur mu? Samsung RAM'imin şu olduğunu tahmin ediyorum: https://www.hepsiburada.com/samsung...3200mhz-ddr4-notebook-bellek-pm-HBC00002KOOLF, alacağım RAM ise şu:Crucial Ntb Ct16g4sfra32a 16 Gb Ddr4 3200 Mhz Cl22 Notebook Ram Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    98,2 KB · Görüntüleme: 12
  • Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    139,2 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    122,4 KB · Görüntüleme: 16
Çalışmayabilir. Mümkün ise direk aynısından al.
hocam arada çok büyük fiyat farkı oluyor ondan dolayı crucial marka almayı düşünüyorum sağolun teşekkür ederim

Sorunsuz çalışır.
sağolun teşekkür ederim herkes aynı marka al diyor fakat aradaki fiyat farkı çok fazla olduğu için crucial alacağım gibi duruyor, zaten herhangi bir sorun olursa iade ederim diye düşünüyorum

Hocam arada çok büyük fiyat farkı oluyor ondan dolayı Crucial marka almayı düşünüyorum sağ olun teşekkür ederim.

Sağ olun teşekkür ederim herkes aynı marka al diyor fakat aradaki fiyat farkı çok fazla olduğu için Crucial alacağım gibi duruyor, zaten herhangi bir sorun olursa iade ederim diye düşünüyorum.

DDR4 olduğu sürece laptopunuz destekler, büyük markalardan (Samsung, Crucial/Micron, SK hynix) aldığınız sürece RAM markası çok fazla etki yapmıyor eğer özelikleri aynı ise. Samsung'un b-die çipleri (RAM'in üstündeki çipler) DDR4 RAM'lerde en iyisi olarak kabul ediliyor o yüzden Samsung RAM'leri daha iyi olarak biliniyor. Volt, CL değerleri aynı o yüzden sorun yaratmayacağını düşünüyorum. Ama RAM'i değiştirdikten sonra ilk açılışta BIOS birkaç kere restart atabilir.

DDR4 olduğu sürece laptopunuz destekler, büyük markalardan (Samsung, Crucial/Micron, SK hynix) aldığınız sürece RAM markası çok fazla etki yapmıyor eğer özelikleri aynı ise. Samsung'un b-die çipleri (RAM'in üstündeki çipler) DDR4 RAM'lerde en iyisi olarak kabul ediliyor o yüzden Samsung RAM'leri daha iyi olarak biliniyor. Volt, CL değerleri aynı o yüzden sorun yaratmayacağını düşünüyorum. Ama RAM'i değiştirdikten sonra ilk açılışta BIOS birkaç kere restart atabilir.
hmm tamamdır sağ olun teşekkür ederim ilginiz için

Geri
Yukarı