Samsung J5 şarjı hızlı bitiyor

Ayılar_Kralı

Hectopat
Son zamanlarda telefonun şarjı telefonu kullanmadığım zamanlarda çok hızlı bitiyor. Ve yakın zamanda sadece telefona ccleaner uygulaması yükledim. Acaba o mu yapıyor? Sorun sadece kapalıyken hızlı gitmesi, kullanırken pek fark yok. Batarya mı tükeniyor veya nasıl çözebilirim? (Samsung j5)

O bende de olmuştu 10 saat kadar şarj ediyorum 1-2 saat gidiyor aynı dronelar gibi. Sonra yeni batarya aldım sorun çözüldü sende yeni bir batarya al eğer olmazsa iade edersin bataryayı.

Son zamanlarda telefonun şarjı telefonu kullanmadığım zamanlarda çok hızlı bitiyor. Ve yakın zamanda sadece telefona ccleaner uygulaması yükledim. Acaba o mu yapıyor? Sorun sadece kapalıyken hızlı gitmesi, kullanırken pek fark yok. Batarya mı tükeniyor veya nasıl çözebilirim? (Samsung j5)
Artık zamanı geldi:D

Kaç yıldır cihazı kullanıyorsun? Dediğin uygulamayı sil, o tür uygulamalar bir işe yaramaz. Arka planda uygulama falan açık mı boştayken?
2 yıl civarı. Ccleaner'ı sadece uygulamaları durdursun diye kullanıyorum, ayarlardan tek tek çalışanları bulup yapmak zor oluyor. CCleaner dandik bir şey değil hem. Ama bir sileyim bakalım.

Şarj inmesinin o uygulamayla alakası olmaz, sadece bir şeye yaramadığı için kullanma dedim. RAM temizleme uygulamaları bir halta yaramaz. Telefona format at bakalım boşta ciddi düşüşler olacak mı, eğer devam ederse batarya miladını doldurmuş olabilir.

Merhaba kardeşim. Ben de 28.01.2019 tarihinde telefoncudan Samsung Galaxy J4 (2018) akıllı telefon satın aldım. Aldığım günden beri şöyle sorunlar yaşıyorum:
1) Telefonu tam şarj edip şarj kablosunu çıkardıktan kısa bir süre sonra arkada kullanıcı uygulamaları kapalı olmasına ve güç tüketimi olmamasına rağmen şarj seviyesi kendiliğinden %97-94 seviyelerine düşmektedir. Ekran parlaklığı düşük ve mobil ağ 3G seçili. Fazla uygulama da yüklü değil.
2) Telefonu Samsung'un Kızılay/Ankara (BDH Bilişim) yetkili servisine 4 defa gönderdim. Yetkili servis telefon ellerine geçtiğinde telefona güncel yazılım yüklemesi yapıyor ve bu da telefonun kasıp yavaşlamasına sebep oluyor. Örneğin bir numara beni aradığında kimin aradığını gösteren ekran geç çıkıyor. Önce zil sesi çalıyor, daha sonra kimin aradığını 3-4 saniye sonra öğrenebiliyorum.
3) Üçüncü sorun telefon kendi kendine menü ve simgelerde değişiklik yapıyor. Telefonun menü yazı tipi bir kez tuş kilidini açtığımda kalın yazı tipi kendiliğinden seçili olarak değişmişti ve bir kez de telefonu kapatıp açınca Kilit ekranında 5 tane ana simgeden 3'ü kaybolmuş ve ekranın ortasına Hava durumu widget ekranı kendiliğinden eklenmişti. Ancak bu her zaman olmuyor, birkaç defa oldu. Servis ise bu durum her zaman gerçekleşmediği için bu sorunu tespit edememiş oluyor ve arıza yok diyerek geçiştiriyor.
4) Dördüncü sorun aynı ağa bağlanan benim telefonumda Wi-fi kablosuz ağ açık ve kullanılıyor iken eşimin telefonu bağlanınca benim telefonumda bildirim panelindeki Wi-fi simgesi üzerinde ünlem işareti çıkıyor ve internet bağlantısı gidiyor. Ancak eşimin telefonunda (LG G4C) böyle bir sorun hiç olmuyor.

Telefonu 4 adet servis fişiyle (1. servis işleminde batarya değiştirildi ve yazılım güncellemesi yapıldı, 2. işlemde test edildi, arıza görülemedi denildi, 3. işlemde anakart ve batarya değiştirildi, 4. işlemde test edildi arıza görülemedi denildi. Ben de 4 adet servis fişi ve ürün faturası ile birlikte 27.12.2019 tarihinde ücret iadesi talebiyle Tüketici hakem heyetine başvurdum. Sonuçlanana kadar bekleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı