Samsung J7 Prime 16 GB Depolama Sorunu

suleymanxuuooti

Hectopat
Daha fazla  
16 GB hafızalı telefon diye pazarlama yapılıyor sistem hafızası 9 GB yer kaplıyor. Ben böyle saçma bir sistem görmedim. Bu telefonun silinmeyen kendine ait (Galaxy APP, Youtube, Facebook vs) uygulamalarını nasıl silebilirim?

Screenshot_20180214-193304.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Root işlemi yapmayı bilmiyorsan depolamasını en aza indirmek için devre dışı bırakabilirsin. Eğer biliyorsan root işlemi yapıp silebilirsin. Onun dışında bazı telefon temizleme uygulamalarını kullanıp kullandıktan sonra silebilirsin.

Ama sanırım yeni cihaz olduğu içi root işlemi garanti dışı bırakacaktır ondan dolayı yapmanızı önermem. Ayriyeten bir sd kart alınıp hafızayı arttırabilirsiniz.

Ben böyle saçma bir sistem görmedim.

Telefon hafızası 16 GB diye 16 GB boş alanın olacağı anlamına gelmiyor. Android'in kendisi 6-8 GB arası yer kaplıyor, bu rakam daha fazla da oluyor. Üstüne Samsung bazı uygulamalarını da kendi içinde veriyor bunlarda yer kaplıyor. Gereksiz kullanmayacağının uygulamaları devre dışı bırak, biraz olsun depolamayı artıracaktır. Samsung cimrilik yapıp 16 GB depolama koymuş J7 Prime modeline, 32 GB olan modeli de var bu telefonun ancak direkt 32 GB olarak gelmesi lazımdı. Hafıza sana yetmiyorsa daha yüksek kapasiteli ve hızlı bir hafıza kartı al. Ya da telefon içindeki verileri sık sık Google depolama ve ya bilgisayara yedekle. Eskiden Samsung modelleri gereksiz uygulama olarak daha da dolu gelirdi. Şimdi daha çok Google uygulamaları geliyor, bir de modelden modele göre TV uygulamaları falan da var. Samsung kendi müzik ve video uygulamalarını da yeni telefonlarıyla sunmuyor artık, Google Play Müzik uygulaması gibi kullanışlı olmayan uygulamalar mevcut. Microsoft uygulamaları da telefon da geliyor, bunlar bana göre kullanışlı uygulamalar. Bu gibi benzer uygulamaların isteyen kişilerin istediği anda silmesi gerekiyordu ancak ön yüklü gelen uygulamalar devre dışı bırakılabiliyor sadece bu durumda. ROOT atarsan da garanti dışı olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı