Samsung J7 Prime ROM kurulmuyor

Yer
türkiye
Daha fazla  
Neva OS V3 kurdum.
Orange fox r11.0 ile kurmamız gerekiyormuş.
Bende de ZIP dosyası vardı.
Odin'den TWRP atıp install image dedim.
İçindeki ISO'yu çıkartıp flashladım.
Ve neva OS u flashladım.
Reboot System diyorum download moda atıyor.
Çözümü nedir?
Cihaz: G610F.
Not: Şu an stockt ROM kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220102-005351_Telegram.jpg
    Screenshot_20220102-005351_Telegram.jpg
    101,8 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Önce TWRP kur.
Wipe System, Cache, Dalvik, Data yap.
Sonra içinden Install kısmında .ZIP dosyası ile daha kolay bir biçimde OrangeFox Recovery'i kurabilirsin.
Sonra ise telefonuna Neva OS isimli ROM'u atıp Install kısmından yükleyebilirsin.
Eğer olmazsa, önce Stock ROM'daki System diskinin yedeğini alıp telefonuna at, sonra yukarıdaki işlemleri yap fakat ROM'u attıktan sonra üstüne System diskini de geri yüklemeyi dene.

Önce TWRP kur.
Wipe System, cache, dalvik, data yap.
Sonra içinden ınstall kısmında. ZIP dosyası ile daha kolay bir biçimde orangefox Recovery'i kurabilirsin.
Sonra ise telefonuna neva OS isimli ROM'u atıp ınstall kısmından yükleyebilirsin.
Eğer olmazsa, önce stock ROM'daki System diskinin yedeğini alıp telefonuna at, sonra yukarıdaki işlemleri yap fakat ROM'u attıktan sonra üstüne System diskini de geri yüklemeyi dene.

Dediğiniz gibi yaptım zaten orange foxtan flashlayınca download moda attı.
Ama stock ROM'un yedeğini almayı ne yazık ki yapamam.
Çünkü şu an stock romdayım ve Odin'den TWRP atarsam stock yazılım ve içindeki tüm bilgiler siliniyor.
Odin'de kurulum yaparken Auto reboot açıksa telefon kendi kendine başlayınca stock ROM'da açılıyor ve stock recovery yüklü kalıyor.
TWRP hiçbir şekilde kurulmuyor.
Auto reboot u kapatıp kendim el ile TWRP moduna geçmem gerekiyor (yani kurulunca ses kısma ana ekran ve açma tuşuna basmam, ekran kararınca hemen TWRP modunda aç yapmam gerekiyor).
Anca öyle kuruluyor ve stock ROM'u ilk kurulumda sildiği için wipe yaptırmıyor çünkü wipelayacak yazılım yok.

Geri
Yukarı