Samsung J7 Pro ekran yavaş yavaş bozuluyor

EmrahGK

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Başlıktaki gibi dayımın telefonunun ekranı yavaş yavaş bozuluyor. Telefon yanımda şarjdaydı. Ben de dizi izliyordum. Dayım telefonu şarjdan aldı ve ekranın sol üstünde daha belirgin olan leke ortaya çıktı. Sonra ekranı yatay bir çizgi şeklinde kapladı. Fotoğrafta çok ince bir kırmızı çizgi var, fotoğrafı çektikten sonra dikey biraz daha büyük sarı çizgi oluştu. Sanırım telefon yavaş yavaş perte çıkıyor. Darbe su dökülmesi vs. hiçbir şey yok.

resim_2020-12-25_191007.png

Başlıktaki gibi dayımın telefonunun ekranı yavaş yavaş bozuluyor. Telefon yanımda şarjdaydı. Ben de dizi izliyordum. Dayım telefonu şarjdan aldı ve ekranın sol üstünde daha belirgin olan leke ortaya çıktı. Sonra ekranı yatay bir çizgi şeklinde kapladı. Fotoğrafta çok ince bir kırmızı çizgi var, fotoğrafı çektikten sonra dikey biraz daha büyük sarı çizgi oluştu. Sanırım telefon yavaş yavaş perte çıkıyor. Darbe su dökülmesi vs. hiçbir şey yok.

Eki Görüntüle 800512

Sana kötü bir haberim var. Telefon büyük ihtimal hasar aldı hasar almamış olsa bile iki durumda da aynı sonuca ulaşacaksın. O gördüğün leke yavaş yavaş büyüyecek ve ekranı kaplayacak. Yani telefon kullanılmaz hale gelecek. Tek kurtuluşun ekranı yaptırmak.

Her J7 Pro’nun sonu bu maalesef kronik sorunlu cihaz. Garantisi devam ediyorsa servise yollayınız, ücretsiz değişim sağlıyolar.

Benim de telefonum buna yakın bir model. Yağmurda yürüdüm (sağanak), bir sürü kez düşürdüm, şarjdayken kullandım, aklınıza gelebilecek her şeyi yaptım, sinirden büktüm hatta ısırdım ama telefon maşallah canavar sizinki nasıl öyle oldu anlamadım.

Sana kötü bir haberim var. Telefon büyük ihtimal hasar aldı hasar almamış olsa bile iki durumda da aynı sonuca ulaşacaksın. O gördüğün leke yavaş yavaş büyüyecek ve ekranı kaplayacak. Yani telefon kullanılmaz hale gelecek. Tek kurtuluşun ekranı yaptırmak.

Ne hasarı kanka telefon yanımda saatlerce şarjda kaldı inanılır gibi değil yanımdaki telefon kendi kendine bozuldu resmen :D

Eki Görüntüle 800512

Aynı sıkıntıyı bende yaşadım ama ben yere düşürdüm. Ve ekrandaki mürekkep adlı boya çogaldı.
Pikseller ölüyor. Ekran değişimi yaptım.
Eğer ekranda çoğalmasa sıkıntı yok. Ama gidkçe çoğalıyorsa tek çare ekran değişimi.
Ne hasarı kanka telefon yanımda saatlerce şarjda kaldı inanılır gibi değil yanımdaki telefon kendi kendine bozuldu resmen :D.

Sizinki hasar almadan olmuş. Boya gidikçe çoğalyor mu?
Eğer çoğalmıyorsa istersen o şekil kullan.
Orijinal AMOLED ekran 500TL civarı.
IPS LCD ekran ben taktırdım 250TL.

Aynı sıkıntıyı bende yaşadım ama ben yere düşürdüm. Ve ekrandaki mürekkep adlı boya çogaldı.
Pikseller ölüyor. Ekran değişimi yaptım.
Eğer ekranda çoğalmasa sıkıntı yok. Ama gidkçe çoğalıyorsa tek çare ekran değişimi.
Gittikçe çoğalıyor maalesef. Ekranın sol kısmında küçük kırmızı bir çizgi vardı o büyüdü ve sarıya döndü.

Ekran fiyatları da maalesef pahalı.
Evet az önce baktım da telefonun yarısı kadar. Telefonun sağlamı 600 lira civarlarında. Ekran zaten 300tl. Ekranı bozuk olduğu için en fazla 300 liraya satılır. Ekran fiyatı zaten 300 tl ne anladım ben.

Geri
Yukarı