Samsung Laptop Açılmıyor - Siyah Ekran

sergenatalmis

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
Arkadaşlar bir abimin laptopuna format atmak için elime aldım. Bu laptopa daha öncede ben format atmıştım. Atacağım format Windows 8.1 . Neyse bilgisayarı yeniden başlattım fakat yeniden başlatınca bilgisayar samsung logosu geliyor ve sonra o gidip siyah bir ekran geliyor 30 dk o siyah ekranı bekledim belki açılır diye fakat açılmadı. Mouse falan gözükmüyor sadece siyah ekran... Neyse sonra ellem kullem ettim ve pc açılırken f10'a basıp bilgisayarı HDD'sinden başlattım. F10'a basınca hangi aygıttan başlatacağını seçiyorsun. . . O şekilde basınca PC sorunsuz açıldı. Neyse ben bu şekilde formatı attım fakat sorun yine devam ediyor. Bilgisayara bu sorun için yaptığım işlemler şu şekildedir...
  • Format attım olmadı.
  • BIOS ayarlarından birçok ayar denedim olmadı en son default yaptım.
  • HDD için Bed Sectordan şüphelenip HDD Tune ile baktım sorun bulamadım.
Bu şekilde arkadaşlar. Ne yapacağım sinir oldum. Şuanda f10 ile açmışım bilgisayarı sorunsuz kullanıyorum. Herhalde hdd sorunlu olsaydı pc açılmazdı... Sinir oldum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Şimdi F10 ile seçip bilgisayarı açtığın aygıtı aklında tut.
  2. BIOS'a gir.
  3. Boot kısmına geç.
  4. Boot sıralaması veya önceliği adı altında -Boot Priority- menüsü olması gerek.
  5. Orada aklında tuttuğun aygıtı ilk sıraya al ve sağ menüden Exit and save changes ile ayarları kaydedip çık.
  6. Artık sistem F10 gereksinimine gerke kalmadan doğrudan seçtiğin aygıttan başlayacak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı