Samsung Laptop Ekran Kapanma Sorunu

Daha fazla  
Eski bir Samsung laptopumun ekranı bazen tamamen kararıyor, bazen ise ışıkta bakınca soluk bir şekilde gözüküyor. Çözümü ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnver arızalı ise tamir edemezsin, kablosunu kontrol edeceksen ekranın ön çerçeveyi sökersen
genelde panel altında olur, Florasan işi daha ince, yapabilir misin bilemem zaten onu da tamir edemezsin, değiştirilmesi gerekir. Tabii sorunları varsa.
Laptop inverter diye yazarsan Google'da, inverter hangisi anlarsın.

Anladım hocam boş olduğum bir vakit (pazartesi veya salı) kabloları kontrol ederim, gevşeme varsa çıkartıp takarım ama pc mesela şuan sistem onarımı yapıyo hiç bir kararma olmadı yani sistemden yani yazılımsal olabilir mi? Sistemi en erken tarihe alıp denesemmi?

Laptopu pazartesi günü açtım inverteri bulamadım panelide sökmek istemedim neyse götürdüm teknik servise bu invertesiz dedi komple ekran değişcek 180 tl dedi bende yaptırmadım invertesiz oluyomu yoksa inverte panelin altındaydıda adam bizimi kazıklamaya çalıştı

Daha demin lcdyide çıkarttım tam çıkarmadan bu lcdnin arkasındaki o dont touch yazısını görmeyip elledim ama sadece elimi dokundurdum belki statik elektrikten olqbilir ekran bozuldu böyle pembe ağırlıkta çizgiler tüm ekrqnı kapladı sanırım içine ettim lcdnin

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı