Samsung laptopta BIOS HDD şifresi kırma

522223

Decapat
Merhaba, iyi günler. Eski bir Samsung laptopum vardı, kardeşim kullanıyordu. Bilmeden yanlışlıkla BIOS'tan HDD şifresi koymuş. Şu anda hatırlamıyor şifreyi ve laptopu açamıyoruz. Ne yapmamız gerekli bir fikriniz var mı? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, iyi günler. Eski bir Samsung laptopum vardı, kardeşim kullanıyordu. Bilmeden yanlışlıkla BIOS'tan HDD şifresi koymuş. Şu anda hatırlamıyor şifreyi ve laptopu açamıyoruz. Ne yapmamız gerekli bir fikriniz var mı? Teşekkür ederim.
BIOS şifresi mi? HDD şifresini ilk defa duyuyorum.

Büyük ihtimal siz BIOS şifresini diyorsunuz. BitLocker değil yani.
Açmanız için kapağın açtıktan sonra BIOS pilini çıkarıp şarjda değilken 5-10 dk bekletmen lazım.

Laptopsa BIOS şifresini 5-6 kere yanlış girin size en sonda bir kod verecek. O kodu bu siteye yazın ve size uygun olan markadaki şifreyi girin. Cihazın BIOS kilidi açılacak.

Laptopsa BIOS şifresini 5-6 kere yanlış girin size en sonda bir kod verecek. O kodu bu siteye yazın ve size uygun olan markadaki şifreyi girin. Cihazın BIOS kilidi açılacak.
Hmm ben koyduğumda 100 den fazla denemişler vakti zamanında öyle birşey olmadı ki öyle olması çok saçma değil mi ?

Hmm ben koyduğumda 100 den fazla denemişler vakti zamanında öyle birşey olmadı ki öyle olması çok saçma değil mi ?
Zaten büyük ihtimal 10 dan fazla şifre denemişlerdir bile :)

Ne olmadı tam olarak? Ben daha önce bir çok insana forumda böyle yardımcı olmuştum. Kuzenim laptopunda da BIOS şifresini unutmuştuk ve rahatlıkla açtım.

Arkadaşlar BIOS şifresi değil BIOS şifresini hatırladı bir şekilde. HDD için farklı bir şifre konulmuş onu geçemiyoruz.

Hmm ben koyduğumda 100'den fazla denemişler vakti zamanında öyle bir şey olmadı ki öyle olması çok saçma değil mi?

Zaten büyük ihtimal 10'dan fazla şifre denemişlerdir bile :)

Maalesef site çalışmadı.

Geri
Yukarı