Samsung LC27F396 27 inç kavisli monitör inceleme

Herkese merhaba. Bir hafta kadar önce aldığım monitör dün itibarıyla geldi. Size monitörü birazcık anlatmak istiyorum.

Öncelikle monitörümün özellikleriyle başlamak istiyorum. Monitör 27 inç ve 1800RR kavis oranı var. Ayrıca FreeSync desteği de mevcut. Bu sayede çok daha iyi bir deneyim yaşamaktayım.

Monitörün büyüklüğü gerçekten çok iyi. Özellikle mecburiyetten kullandığım 21.5 inç bir monitörden geçince bana ekstra büyük geliyor. Ayrıca elinizde tuttuğunuz zaman ufak gelse bile bilgisayara bağladığınız zaman gerçekten çok büyük geliyor. Ama kavisi oldukça az geldi bana. Oyunlarda her ne kadar güzel olsa da normal kullanımda kavisin azlığı acaba biraz daha fazla para verip daha mı iyisini alsaydım dedirtmedi değil.

Monitörün bir diğer güzel yanı inceliği, adaptörünün dışarıda ve ufak olması. Ayrıca güç kablosu oldukça uzun ve fişi de ufak. Ayrıca kablosu da ince. Şunu da belirteyim kutunun içinden VGA kablosu çıkıyor. Yurtdışında ise içinden HDMI kablosu çıkıyor. Açıkçası 1350 TL verip VGA çıkması üzmedi değil.

Ürünün fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz. Her ne kadar ufak görünse bile ufak olmadığına emin olabilirsiniz. Sorunuz olursa cevap olarak yazmayı ihmal etmeyin.

Herkese iyi günler.

IMG_0256.jpeg
IMG_0257.jpeg

Hocam marka modelden ziyade kavisli ekran olmasına yönelik bir sorum olacak size. Kavisli ekran olması düz ekran olmasına nazaran görüş açısını kısıtlıyor veya olduğundan daha küçükmüş gibi hissettiriyor diyenler var. Siz böyle bir durumla karşılaştınız mı deneyimlerinizde?

Hocam marka modelden ziyade kavisli ekran olmasına yönelik bir sorum olacak size. Kavisli ekran olması düz ekran olmasına nazaran görüş açısını kısıtlıyor veya olduğundan daha küçükmüş gibi hissettiriyor diyenler var. Siz böyle bir durumla karşılaştınız mı deneyimlerinizde?
Eğer karşıdan, alttan ve üstten bakarsanız görüş açısı ile bir problem yok ama kavisten dolayı birazcık daha dar. Ama ne renklerde ne de görüşte bir problem yaşamadım. Daha küçük hissettirmesi hakkında maalesef çok bir şey diyemem çünkü daha 27 inç kavisli olmayan bir monitör görmedim. Ama şu an alacak olsam yine kavisli alırdım. Oyunlarda çok daha iyi oluyor benim görüşüm.

Eğer karşıdan, alttan ve üstten bakarsanız görüş açısı ile bir problem yok ama kavisten dolayı birazcık daha dar. Ama ne renklerde ne de görüşte bir problem yaşamadım. Daha küçük hissettirmesi hakkında maalesef çok bir şey diyemem çünkü daha 27 inç kavisli olmayan bir monitör görmedim. Ama şu an alacak olsam yine kavisli alırdım. Oyunlarda çok daha iyi oluyor benim görüşüm.

nwdn_file_temp_1614370794868.jpg
aynı monitör bendede var alalı 1. 5 sene civarı oluyor gayet memnunum fiyatına göre sunduğu performans çok iyi keskinlik ayarı vesaile monitör kalibrasyonu nasıl kullanıyorsunuz bilgi verirseniz çok iyi olurdu oyun moduna alınca nedense görüntü bozuluyor bende

Eki Görüntüle 897828aynı monitör bendede var alalı 1. 5 sene civarı oluyor gayet memnunum fiyatına göre sunduğu performans çok iyi keskinlik ayarı vesaile monitör kalibrasyonu nasıl kullanıyorsunuz bilgi verirseniz çok iyi olurdu oyun moduna alınca nedense görüntü bozuluyor bende
Ben ayarı hep otomatikte bıraktığım için ayar paylaşmama gereği duymuştum.

Geri
Yukarı