Samsung LC27HG70 alınır mı?

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşlar merhabalar. Bu monitörü almak istiyorum fakat kullanıcıların yorumlarını okuduğumda (Amazon, Hepsi burada) herkesin çok fazla sıkıntı yaşadığını gördüm 5 kere iadeye gönderen, ışık sızması, ısınma, ölü piksel vb. sorunlar bu yüzden benim aklımda da bir soru işareti oluştu sonuçta 4 yıl önce çıkmış bir model. Ben de bu tarz sıkıntılarla uğraşmaktan bıktım ve artık gönül rahatlığı ile alıp kafam rahat kullanabileceğim bir monitör almak istiyorum. Sizce bu monitör bana sıkıntı çıkarır mı? Alınır mı? Başımı ağrıtır mı?

Nasıl bir monitörden geçiş yapacaksınız? 27 inç göz yorabilir, kullanımınıza göre. Özellikleri baya güzel gibi, ama 3 bin lira eder mi emin değilim.

Şu an Full HD 22 inç 75Hz 1ms bir monitör kullanıyorum. Oyun, dizi, film ve günlük işler için kullanacağım.
Bakış mesafeniz genel olarak ne olacak? 22'den 27'ye geçmek çok göz yorabilir. Masaüstü kullanım için 24 üzerini önermiyorum genelde. Film dizi için olabilir. Ve birde daha önce kullandığınız panel türü neydi? IPS/TN/VA?

Bakış mesafeniz genel olarak ne olacak? 22'den 27'ye geçmek çok göz yorabilir. Masaüstü kullanım için 24 üzerini önermiyorum genelde. Film dizi için olabilir. Ve bir de daha önce kullandığınız panel türü neydi? IPS/TN/VA?

Şu an IPS kullanıyorum göz mesafem ise 50 ile 70 cm arası değişiyor ama ortalama 60 cm.

Bakış mesafeniz genel olarak ne olacak? 22'den 27'ye geçmek çok göz yorabilir. Masaüstü kullanım için 24 üzerini önermiyorum genelde. Film dizi için olabilir. Ve birde daha önce kullandığınız panel türü neydi? IPS/TN/VA?
27" gayet iyi bir boyuttur, 32 üstüne deseniz anlarım da biraz abartmışsınız sanki. Arkadaş zaten yeterince uzaktan bakıyormuş.

27" gayet iyi bir boyuttur, 32 üstüne deseniz anlarım da biraz abartmışsınız sanki. Arkadaş zaten yeterince uzaktan bakıyormuş.
1. Bakış mesafesini yeni yazdı
2. Genel olarak çoğu kişi masaüstü kullanımda 24 üstünü sıkıntılı görüyor. Zevk meselesi. Memnunsa alabilir.

Geri
Yukarı