Samsung LC27HG70QQMXU sıcak renk

OuzKaan

Kilopat
Daha fazla  

Bu ürünü yeni aldım. HDMI 1.4b portuyla 2.0 kablo üzerinden 2560X1440 çözünürlükte 60Hz kullanıyorum. Sorun muhtemelen VA panelden dolayı oluyor fakat pek bilgim yok. Çözülebilir mi veya değişim yapmalı mıyım bilemediğimden sosyaldekilere danışmak istedim. Sorun ekran tamamen siyah veya beyaz olunca daha da anlaşılır oluyor özellikle beyaz sayfalarda, mesela Technopat Sosyal'de, ekranın alt orta kısmında sarı/sıcak renklenme oluyor. Sanki ekranın alt kısmı çok kirlenmiş de temizlenmiyormuş gibi bir görüntü oluşuyor. Siyah ekranda ise ekranın yarısı sarımsı gözüküyor ve hoş bir görüntü olmuyor. Renkleri doğru vermiyor diyebilirim sanırım. Siyah yerine sarı görmek pek hoş gelmiyor. İnternette VA panelin getirdiği bir eksiklik olarak birkaç yazı okudum fakat değişim yaparsam çözülebilir mi emin olamadım. Ne yapmalıdır acaba?
Işık sızması veya IPS glowing sorunu mu bilmiyorum. IPS glowing VA panelde oluyor mu onu da bilmiyorum gerçi :D Bilenler yorumlarsa sevinirim. Resimleri manuel ayar yaparak çektim görüntüler gerçekte göründüğü gibi. Köşelerde yukarıdan aşağıya doğru bakınca bu şekilde sarımsı mavimsi renkler parlıyor.
Bir de o mavi arkaplanlı fotoğrafta clouding denilen olaya benzer bir şey var. Beyaz ekranda hafif mavimsi gibi çok çok az belli olacak şekilde gözüküyor. Mavi ekranda aşırı belli oluyor.
Bu arada ürün N11 üzerinden Samsung Türkiye mağazasından garantili alındı.

Dosya Ekleri

• IMG_20200621_145012.jpg
    IMG_20200621_145012.jpg
    253,7 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20200621_160139.jpg
    IMG_20200621_160139.jpg
    675,8 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20200621_160131.jpg
    IMG_20200621_160131.jpg
    727,5 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20200621_160100.jpg
    IMG_20200621_160100.jpg
    922,2 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Ekranın tam ortasında ölü piksel mi var son resimde? Eğer varsa direkt iade basabilirsiniz.
Telefon kamerası parlıyor orada. Ölü piksel yok fakat bulutlanma var. Mavi resimde görünüyor. Sanırım clouding olunca da değişim yapıyorlar sorun etmeden? Bir de yine aynı monitörden istiyorum iadeden ziyade yenisi ile değiştirirler herhalde değil mi?

Telefon kamerası parlıyor orada. Ölü piksel yok fakat bulutlanma var. Mavi resimde görünüyor. Sanırım clouding olunca da değişim yapıyorlar sorun etmeden? Bir de yine aynı monitörden istiyorum iadeden ziyade yenisi ile değiştirirler herhalde değil mi?
Bu konuyu Samsung Türkiye ile görüşmelisiniz, başka markalar ve başka satıcılar olsa yapmazlar derdim ama Samsung Türkiye satışı olduğu için yardımcı olabilirler.

Bu konuyu Samsung Türkiye ile görüşmelisiniz, başka markalar ve başka satıcılar olsa yapmazlar derdim ama Samsung Türkiye satışı olduğu için yardımcı olabilirler.
Halihazırda mesaj gönderdim bu konuyla ilgili fakat o arada belki buradan da yardım edenler olur diye yazayım dedim. Clouding sorununu görünce direk mağazaya mesaj attım ya değiştireceğim ya da iade :/

Yeni konular

Geri
Yukarı