Samsung LC27HG70QQMXUF Görüntü Gidip Geliyor

AsakaXenshi

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu: AMD Ryzen 5 5600X / Gpu: SAPPHIRE Nitro Plus 6700 XT / Ram: CORSAIR Vengeance RGB Pro 16 GB CL16 3600Mhz / MotherBoard: GIGABYTE UD X570 / Psu: SHARKOON ShpV2 650w
Arkadaşlar selam herkese iyi akşamlar. "Samsung LC27HG70QQMXUf 27" Model monitör satın aldım ve yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Lakin başlıkta belirttiğim hata ile karşı karşıyayım. HD video izlerken veya oyuna girerken sanki alt Tab yapmışım gibi ekran gidip geliyor. HDMI kablosu ile kullanırken de sorun aynı idi display kablosuna geçiş yaptım sorun yine devam ediyor. Böyle video izlerken görüntü anlık gidip hemen geliyor sanki alt Tab yapmışım gibi oluyor. Ama bazen çizgili ekran geliyor saliselik hemen gidiyor.

O monitörde HDR özelliği var o devreye girip çıkıyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
O monitörde HDR özelliği var o devreye girip çıkıyor olabilir mi?

Ya aklıma geldi ama Facebook falan yazışırken birden alt Tab yapmış gibi anlık geçiş ekran değişiyor ama saliselik bir durum. HDR kapalı Windows HDR bozuk açarsam oyundan açıyorum. Kaldı ki YouTube falan ne alaka çözemedim. Sanki ekran bozulmuş gibi anlık değişik ekran geliyor gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
144 Hz mi kullanıyorsunuz sistem özellikleriniz nedir. ?
imzadaki sistemimi kullanıyorsunuz.

144 Hz mi kullanıyorsunuz sistem özellikleriniz nedir??

Aynen 144Hz 2K 10 Bit olarak kullanıyorum. Daha bugün Display Port aldım yeni. Sistem değiştireceğim için önceliğimi monitöre verdim. i5 3570K işlemci var RX580 ekran kartı var. Konumuz değil ama şu an birkaç parça hazır kenarı da bekliyor zaten.

Sorun ekran kartında olabilir. Başka bir monitörle dene. Sorun devam ediyorsa ekran akrtında sorun var demektir.

Başta bende düşündüm bunu fakat şu an anakart ve RAM aldığım için ekran kartına dokunamam maalesef.
Katılıyorum monitöre kolay kolay bir şey olmaz. İmkanın var ise monitörü başka bir PC'de dene ya da ekran kartını değiştirmeyi dene.

Ufak bir güncelleme yapayım. Sanırsam sorun FreeSync yüzünden az önce FreeSync kapadım hiçbir şekilde ekranda hata vs almıyorum. Hatta dün gece oyun oynarken ve video izlerken ekranın tamamen pembe olması yüzünden reset atmak zorunda kalmıştım.
Katılıyorum monitöre kolay kolay bir şey olmaz. İmkanın var ise monitörü başka bir PC de dene yada ekran kartını değiştirmeyi dene.

Ekranı büyük hale getirdiğim zaman sorunun devam ettiğini gördüm. Bilemiyorum.

Son düzenleme:
Başta bende düşündüm bunu fakat şu an anakart ve RAM aldığım için ekran kartına dokunamam maalesef.

Ufak bir güncelleme yapayım. Sanırsam sorun FreeSync yüzünden az önce FreeSync kapadım hiçbir şekilde ekranda hata vs almıyorum. Hatta dün gece oyun oynarken ve video izlerken ekranın tamamen pembe olması yüzünden reset atmak zorunda kalmıştım.

Ekranı büyük hale getirdiğim zaman sorunun devam ettiğini gördüm. Bilemiyorum.

REİS EYWALLAH

Geri
Yukarı