Samsung LC27HG70QQMXUF vs. AOC Q27G2U

Rutkay Tutuşan

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar dostlar, şu anda aktif olarak Samsung'un 24 inç 1080P 144Hz QuantumDot teknoloji bir monitörünü kullanıyorum. Görüntü olarak çok memnunum ama artık 2070 Super'e geçiş yaptığım için 2K bir monitör bakıyorum önceliğim görüntü kalitesidir. QantumDot'a o kadar alıştım ki sanki diğer markalar kötüymüş gibi geliyor sizce çok mu abartıyorum? Aynı kaliteyi QuantumDot olmayan başka panellerdede yakalamak münkün müdür? Son olarak şu iki model arasında kaldım:

Samsung QLED 27'' 2K 144HZ

AOC Q27G2U 27" 1ms 144Hz FreeSync

Q27GU'nun renk gamutları daha yüksek, renk kalitesi daha iyi olacaktır.

Ayrıca ergonomi olarak Samsung sabit iken AOC bir monitörün yapabileceği her harekeri yapabiliyor.

Kullandığın monitör bu mu VA panel bu renkleri falan nasıl sıkıntın var mı hiç?

kardeşim ben bunun 24'' olanını kullanıyorum renkleri gayet güzel bir sıkıntısı yok tek sorunu ayakları cok uzun çarpraz şekilde geliyor klavye mouse alanını daraltıyor geriye doğru ittiğindede monitörü öne eğmek yakınlastırmak için bir şey yapmamışlar. ama 2k lık olan modelde çözmüşler sanırım monitör öne doğru bükülebiliyor.
Q27GU'nun renk gamutları daha yüksek, renk kalitesi daha iyi olacaktır.

Ayrıca ergonomi olarak Samsung sabit iken AOC bir monitörün yapabileceği her harekeri yapabiliyor.
Ama samsung'da qantum dot var, en iyisi bi karşılaştırma yapmak lazım
Sanırım kararımı yine samsungtan yana vereceğim bu fiyata bu özellikler başka hiç bi monitörde yok gibi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı