Samsung LC27JG54QQMXUF alınır mı?

Yakın zamanda bu monitöre geçiş yaptım. Önceki monitörüm yine VA panel ve 27 içti ama 1080p idi ve 250cd parklaklığa sahipti. Alacaklar için kısaca deneyimlerimi yazayım.

Bana gelen üründen HDMI kablosu çıktı. Bu kabloyu monitördeki "HDMI 2" girişine takarsanız 120Hz alabiliyorsunuz. Birinci girişe takarsanız freesync'i bile açamıyorsunuz. 144hz içinse displayport kablosu şart.

Monitörde siyah renk dengesi için "Black equalizer" seçeneği var. Onu en sona (20) getirince gayet iyi görünüyor, aksi halde siyahın bazı tonlarını olması gerekenden daha açık gösteriyor. Sanki monitörün ışığı tam koyu olmayan siyah renkleri delip geçiyormuş gibi transparan bir görünüm oluşuyor.

Parlaklığı çok iyi. Yani 250'den 300'e geçmiş oldum ama bu parlaklığa 2K çözünürlük de eklenince çağ atlamış gibi hissettim.

Renk canlılığı VA penel için oldukça iyi. Önceki monitörümden çok çok daha iyi.

Göz koruyucu modu diğer Samsung modellerinde olduğu gibi gayet iyi. Oyun çeşitleri için ön tanımlı parlaklık ve renk ayarları mevcut. Ben kendime göre bir ayar yaptım onu kullanıyorum.

Yanlış bilmiyorsam bir kulaklık çıkışı mevcut ama hiç kullanmadım.

Ölü piksel ya da rahatsız edici derecede ışık sızması görmedim.

Bir eksi yönü var. Diğer VA monitörümde ekrana hangi açıdan bakarsam bakayım görüntüde değişme olmuyordu. Bunda açıyı biraz da değiştiriseniz siyahlar biraz parlıyor. Ekran ışığını görüyorsunuz. Ben bunu eksi olarak görmüyorum. O kadarı kadı kızında da olur. Bu fiyata gayet iyi bir monitör ama herkesin beklentisi ve isteği farklı. Bu yüzden belirtmeden geçmeyim dedim.

Sonuç olarak gayet memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı