Samsung M21 tam ekran uygulamalarında boşluk oluyor

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce telefonumun dönmesinde (jiroskopunda) bir sorun vardı, istediğim zaman dönmüyordu veya dönmesini istemediğim zamanlarda dönüyordu. Google Play üzerinden yüklediğim bir program ile sorunu çözmüştüm fakat ondan sonra da tam ekran uygulamalarda bir sorun oluşmaya başladı. Bazı uygulamalar tam ekran olmuyor ve böyle orada bir boşluk oluyor. Ayarlardan çözemeyip en sonunda cihazı sıfırladım. Uygulamaları fazla yan ekran kullanmadığımdan o mu sebep oldu emin değilim ama birkaç gündür durum böyle.Nasıl çözebilirim bunu?
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce telefonumun dönmesinde (jiroskopunda) bir sorun vardı, istediğim zaman dönmüyordu veya dönmesini istemediğim zamanlarda dönüyordu. Google Play üzerinden yüklediğim bir program ile sorunu çözmüştüm fakat ondan sonra da tam ekran uygulamalarda bir sorun oluşmaya başladı. Bazı uygulamalar tam ekran olmuyor ve böyle orada bir boşluk oluyor. Ayarlardan çözemeyip en sonunda cihazı sıfırladım. Uygulamaları fazla yan ekran kullanmadığımdan o mu sebep oldu emin değilim ama birkaç gündür durum böyle. Nasıl çözebilirim bunu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220312-121733_Chrome.jpg
    Screenshot_20220312-121733_Chrome.jpg
    119,2 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazı ayarlardan fabrika ayarlarına döndür yaptıysanız eğer birde hard reset denemenizi öneririm.Eğer sorun yazılımsal ise ki (muhtemelen öyle) sorun çözülecektir.(Bazı yazılımsal hatalar sıfırlama ile giderilemeyebilir hard reset yazılımsal hataları çözer.)

Cihazı ayarlardan fabrika ayarlarına döndür yaptıysanız eğer bir de hard reset denemenizi öneririm. Eğer sorun yazılımsal ise ki (muhtemelen öyle) sorun çözülecektir.(bazı yazılımsal hatalar sıfırlama ile giderilemeyebilir hard reset yazılımsal hataları çözer.)

Boot menüsünden sıfırlamayı söylüyorsanız onu da denedim maalesef gene durum aynı, PC ile yapılan bir reset ise de elimde şu an için bir bilgisayar olmadığı için yapabilmem zor :')

Boot menüsünden sıfırlamayı söylüyorsanız onu da denedim maalesef gene durum aynı, PC ile yapılan bir reset ise de elimde şu an için bir bilgisayar olmadığı için yapabilmem zor :')
Hocam samsung telefonlarda ayarlarda tam ekran uygulamaları diye bir seçenek var diye hatırlıyorum.Ordan sorun yaşadığınız uygulamaların tikini açıp deneyin.Zaten açık ise kapatıp deneyin.

Hocam Samsung telefonlarda ayarlarda tam ekran uygulamaları diye bir seçenek var diye hatırlıyorum. Oradan sorun yaşadığınız uygulamaların tikini açıp deneyin. Zaten açık ise kapatıp deneyin.

Evet birkaç gündür o menüde sorun yaşadığım uygulamaların hepsini seçenek kapalı şekilde kullanıyorum, zaten tiki açtığım zaman bu dediğim beyaz boşluk geliyor. Kapalıyken de bildiğimiz siyah boşluk. Yazılımsal hata direkt, yabancı forumlarda baya araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Umarım dediğiniz gibi kendiliğinden geçer :D

Geri
Yukarı