Samsung Magician: "Bu SSD secure erase desteklemiyor"

Boss Player

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
İyi günler, samsung evo 840 120 gb SSD'ye samsung magician ile secure erase yapmaya çalışıyorum ancak hatayla karşılaşıyorum.

Samsung Magician programı ile USB belleğe veya CD ye secure erase bios gereçlerini yazdırdım sonra biostan usb'yi seçtim her şey normal bir şekilde ilerliyor. Secure erase yapmak istiyor musunuz diye soruyor. Y tuşuna basın diyor, basıyorum ingilizce bir şekilde "Bu SSD secure erase desteklemiyor" diyor.

Kendi SSD'si nasıl desteklemiyor anlayamıyorum. Nasıl yapacağım yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@MF yanlış başlık açmışım diye uzaklaştırılmışım. Cevap atamadım...

SSD'yi çok kalitesiz bir laptop bilgisayarım var ona takabilirim ancak destekler mi bilmem ekran kartı 128 mb rami 1 gb windows 7 kurulu.

Diyelim ki taktım ve okudu. Ne yapmalıyım? Samsung Magician'ı kurup USB'ye secure erase dosyalarını yükleyip o bilgisayarın biosundan mı secure erase yapmalıyım?

SSD'de Windows kurulu değil mi? Eğer SSD içindeki Windows aktif ise Secure Erase yapamazsın zaten. Data Migration ile SSD'yi HDD'ye kopyala. Ardından SSD'nin sata kablosunu çıkart ve sistemi başlat. HDD'den önyükleme yapacak. Windows açılınca da SSD'nin SATA kablosunu tak. Daha sonra tekrar dene Magician ile Secure Erase atmayı.

@SypeR Evet Windows SSD'ye kurulu şu an.

Peki şöyle yapsam olur mu? Sisteme format atsam disk seçme bölümünde Windows'u HDD'me yükleyip SSD'yi silsem ama yeni disk oluşturmadan bıraksam? Yani kullanılamaz haldeyken.

Sonra Secure Erase yapsam olur mu? Çünkü SSD'de önemli verilerim yok yalnızca Windows yüklü.

Son düzenleyen: Moderatör:
@SypeR bildiğim kadarıyla Data Migration programı sadece Samsung olmayan diskten Samsung SSD'ye klonlamaya izin veriyor. Yanılıyor muyum?
Yanılıyorsun. Data Migration herhangi bir tarafa veri aktarımını yapabiliyor. Bu HDD'den SSD'ye olmaz da SSD'den HDD'ye de olur. Zira daha önceden aktaranlarda var Sosyal'de.

Tamam bilgilendirme için teşekkürler. Kendi ihtiyacım olmadığı için kullanmadım ama programın açıklamasında sadece tek yönlü işe yaradığını okudum diye hatırlıyorum. Eğer iki yönlü işe yarıyorsa güzel.

Tamam bilgilendirme için teşekkürler. Kendi ihtiyacım olmadığı için kullanmadım ama programın açıklamasında sadece tek yönlü işe yaradığını okudum diye hatırlıyorum. Eğer iki yönlü işe yarıyorsa güzel.
İki yönlü de iş yapıyor. Sebebi ise aktarılacak bölümden diğer diskin bölümünü seçmen.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı