Samsung monitör düşük çözünürlükte çalışıyor

Ali1019

Picopat
Daha fazla  
Samsung marka eski bir monitörüm var dönüştürücü ile DisplayPort girisine bagladim. Monitor normalde 1650x1080 cozunurlukte fakat şu an 1280x1024 olarak kendini baslatiyor ve en yuksek cozunurluk olarak da bunu gosteriyor. Ne yapmam lazim eski haline getirmek icin yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Ayrica NVIDIA denetim masasinda monitorun kendi ismi degil "NVIDIA lcd_vga" yaziyor. Eskiden kullanirken normal sekilde monitorun kendi adi yaziyordu (Samsung bilmem ne seklinde) şu an o da degisti anlamadim niye oldugunu.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    48,2 KB · Görüntüleme: 17
Driverınız güncel mi? Bu arada Nvidia'nın denetim masasını daha önce hiç kullanmadım ama HD5670'in bile denetim masası daha lüks , XP gçrüntüsü var monitör olan kısımda.

Ayrica aygit yoneticisi kisminda ise dedigim gibi monitor samsung olmasina ragmen kendi adi degil de "LCD_VGA" yaziyor

Driverınız güncel mi? Bu arada Nvidia'nın denetim masasını daha önce hiç kullanmadım ama HD5670'in bile denetim masası daha lüks , XP gçrüntüsü var monitör olan kısımda.
evet nvidia geforce experienceden guncelledim

Ayrica aygit yoneticisi kisminda ise dedigim gibi monitor samsung olmasina ragmen kendi adi degil de "LCD_VGA" yaziyor

evet nvidia geforce experienceden guncelledim
İnanın anlayamadım. Monitörünüzün herhangi bir driverı olabilir mi acaba?

İnanın anlayamadım. Monitörünüzün herhangi bir driverı olabilir mi acaba?
sanmiyorum oldukca eski bir monitor zaten. Hdmi cikisi bile yok Vga'dan DisplayPort'a cevirerek kullaniyorum.

Monitor SAMSUNG 226BW

Cok sacma seyler oldu monitor normalde sadece 60 hz iken internetten indirdigim driverini kurmamdan sonra windows"ta 1024x768 cozunurlukte 85 hz olarak gozukmeye basladi. Buna ek olarak bir de 75 vs 70 hz de eklendi. Fakat monitorun kendi ustundeki tuslardan kontrol ettigimde monitor 68 hzde calisiyor. Windows 85 diyor(Monitor normalde 60hz) monitoyrun kendisi 68 diyor, 68 ne alaka onu hic anlamadim :DDD

Son düzenleme:

Geri
Yukarı