Samsung MZALQ256 SSD'nin sağlığı gözükmüyor

Programin hatasidir muhtemelen, baska uyelerde de ayni sorunlar vardi.
Anladım aslında SSD kısa olduğu için bana uzatma aparatıda gönderdiler, fakat ortada tam bittiği yerde vida girişim var sadexe arka vida nın girdiği yeri öne çekmem lazım anakartta kalan vidanın girdiği parçayı. Onla uğrşamadım direk uzatma ile kullandım. Sanki azda olsa bir boşluk var gibi ortasında acaba o yüzden görmüyor olabilir mi

Anladım hocam bende 256 GB Samsung 270 TL'ye geldi, 2 saat kullanılmış yazıyor. Normalde boşta 34 35 derece falan ama benim kasa cidden küçük ve SSD de RAM 3070'in dibinde. Tük anında testte 74 dereceyi gördüm gerçekten. Neyse Pazarama'yı kullanmadığım için bilmiyorum, iade ile uğraşmam hocam ya ama oradan da en kötü bir tane alabilirim elimde kalsın ne zaman lazım olacağı belli olmaz çünkü uygun fiyatlı ürünler açıkçası. TBW değerlerini açıkçası hiç araştırmadım. Oyun dosyası kopyalayacağım ucuz olsun istedim. Mesela diğer sokette Kingston NV2 var 3000 üstü kopyalama var SSD de fakat 6 7 ay oldu sağlığı 98'e düştü bile. Tam da kutusunu attıktan sonra oldu yoksa verirdim vatana tekrar.

Test ettim çocuğun A320M-K Prime Ryzen4650G işlemci kasada 3749 MB okuma 2000 MB yazma değeri verdi. 200 TBW muazzam bir değer 256 GB için.

SN740 ile bu modelin teknik olarak cok da farki yok. TBW konusuna gelirsek o da cok onemli degil 250 GB SSD'lerin cogu zaten dusuk TBW'e sahip.

Samsung EVO Plus 256 GB'dan 50 TBW daha fazla garantisi var WD SN740'ın.

Samsung EVO Plus 256 GB'dan 50 TBW daha fazla garantisi var WD SN740'ın.
TBW aslinda cok da onemli degil TBW degerinin ustune cikildiginda SSD bozulcak diye bir sey yok. Eger gunluk kullanici isen o degere ulasana kadar zaten yillik garantisi dolmus olur, yillik garanti doldugunda TBW garantisinin de gecerliligi kalmiyor.

TBW aslinda cok da onemli degil TBW degerinin ustune cikildiginda SSD bozulcak diye bir şey yok. Eger gunluk kullanici isen o degere ulasana kadar zaten yillik garantisi dolmus olur, yillik garanti doldugunda TBW garantisinin de gecerliligi kalmiyor.

Biliyorum garanti süresi içerisinde bu değere ulaşmanın zor olduğunu fakat bir ayrıntı var o da üreticinin kullandığı çip ve kontrolcüsüne ne kadar güvendiğini gösteriyor bu değer bu açıdan önemli benim için. Mesela OEM SSD'si olan SK Hynix'lerde TBW diye bir kavram yoktur BC711 var Dell cihazımda 7 terabayta ulaştı yazma değeri hala %100 değeri veriyor. Ama SK Hynix de kaliteli bir SSD ucuz bulursam ondan da alırım.

Geri
Yukarı