Samsung MZNLF128HCHP SSD düşük yazma hızı sorunu

sentiusz

Hectopat
Windows 10 laptopumda Samsung MZNLF128HCHP-00000 diye adı geçen bir SSD kullanıyorum. Merakımdan CrystalDiskMark ile sequential türde test yaptım ve sonuç:
520 MB okuma/sn.
135 MB yazma/sn.
Yazma hızı bana çok düşük geldi. Nasıl arttıracağım? Bilgilendirirseniz sevinirim.
(Şu an PC'de olmadığım için foto atamıyorum.)

Normalde Kaç MB/s hız alıyordunuz?
Bu sitede baktığım veriler ortalama hızının bu veriler olduğu söylüyor;
Bu verilerle karşılaştırdığımda bu okuma hızının bu verilere yakın olduğu görülebilir.
Bilgisayarınızın SSD hızını arttırmak için benim bildiğim yapabildiğimiz bir şey yok ancak lütfen bu konu hakkında forumda yazılan diğer konulara bakın. Sizi yanlış yönlendirmek istemem.

Son düzenleme:

Bu verilerle karşılaştırdığımda bu okuma hızının bu verilere yakın olduğu görülebilir.
Bilgisayarınızın SSD hızını arttırmak için benim bildiğim yapabildiğimiz bir şey yok ancak lütfen bu konu hakkında forumda yazılan diğer konulara bakın. Sizi yanlış yönlendirmek istemem.
Fakat arada yaklaşık 400 MB/sn bir fark olmasında anormal bir durum var bence.

Tamam önemli değil.
1588260508730.png

Bana göre bu veriler normal. (Ben bunu ortalama skora göre söylemekteyim.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Technopat Youtube kanalının çektiği bir video buldum. Oradan bakarak isterseniz SSD hızınızı arttırabilirsiniz.
İyi akşamlar,Hayırlı Ramazanlar.

Bana göre bu veriler normal. (Ben bunu ortalama skora göre söylemekteyim.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Technopat Youtube kanalının çektiği bir video buldum. Oradan bakarak isterseniz SSD hızınızı arttırabilirsiniz.
İyi akşamlar,Hayırlı Ramazanlar.
Firmware güncellemek istiyorum fakat Samsung Magician üzerinden güncelleyemiyorum. Nasıl güncelleyeceğim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı