Samsung 980 SSD okuma ve yazma hızı düşük

Selim Shady

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 NVMe M.2 SSD 1TB
Anakart
ASUS PRIME H610M-A D4

Samsung 980 nvme™ M.2 SSD 1TB​

Samsung 980 SSD'yi Samsung Magician kullanarak performans testi yaptığımda aldığım değerler 1772 MB/s okuma 1672 MB/s yazma olarak gözüküyor.
Fakat diskin asıl vermesi gereken değer 3500/3000 MB/s olması gerek. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-10-14 184954.png
    Screenshot 2023-10-14 184954.png
    51,4 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
2. slotta mi SSD? Eger oyle ise X2 modunda calisitigi icin aldığın hizlar normal.

Hangisinin 1. slot olduğunu bilmiyorum 😅 anakartın kullanım kılavuzundan baktım şimdi hangisinin 1. slot olduğunu öğrendim kasanın içini açmadan hangi slotta olduğunu öğrenme imkanım var mı?

@Selim Shady kasan camli ise goz atsan yeter eger ekran kartinin altina takili ise 2.slottadir.

Kasamda cam var fakat yeri çok sıkıntılı kabloların bazılarını çıkartmam gerekiyor. Bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum. O zaman ben bilgisayarı kapatıp bakıyorum. Eğer ekran kartının altında ise üst tarafa alıp tekrardan test edip yazacağım. Bu arada X2 X4 hızını ilk defa senden duydum, öğrenmiş oldum çok teşekkür ederim 😍🥰

Kasamda cam var fakat yeri çok sıkıntılı kabloların bazılarını çıkartmam gerekiyor. Bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum. O zaman ben bilgisayarı kapatıp bakıyorum. Eğer ekran kartının altında ise üst tarafa alıp tekrardan test edip yazacağım. Bu arada X2 X4 hızını ilk defa senden duydum, öğrenmiş oldum çok teşekkür ederim 😍🥰
SSD'm ekran kartının altındaydı. Onu ekran kartının üstüne aldıktan sonraki değerlerim şu şekilde. Sorunumu hallettiğimi düşünüyorum çok teşekkür ederim yardımların için. 💛 Konu kilitlensin lütfen.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-10-14 192755.png
    Screenshot 2023-10-14 192755.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Geri
Yukarı