Samsung mzVL2256HCHQ-00B0 SSD orijinal mi?

alicsndemir

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG MZVL2256HCHQ-00B0
İyi sosyaller,
Elimde Monster'dan alınmış laptop bulunmakta içerinde Samsung'un SSD'si var. Fakat ben bu SSD'yi Samsung Magician programı ile tarattığımda n/a sorunu ile karşılaşıyorum. İçime gece gece şüphe düştü bu SSD'nin sahte olma ihtimali var mı? Ürün Monster laptopun içerisinde geldi ve laptop Monster'in kendi sitesinden alındı.
SSD modeli: Samsung mzVL2256HCHQ-00B0
Bir de bu M.2 SSD'nin hız değerleri nasıl? Ölçüme göre 4385/600 MB/s

ssdsamsung.png

ssss.png

Ayrıca sentinal ile taramamda %98 sağlıklı olduğu yazıyor.

sentinal1.png

Onaylanasıya kadar beklerken yabancı forumlara baktım şöyle bir çözümö varmış denemeye değer mi?

Samsung NVMe sürücüsü zaten ( bilgisayarına kurulu olmalıdırbu sürücü ayrıca BIOS'un AHCI olarak ayarlanmasını gerektirir)

Şu anki BIOS durumunu bilmiyorum her neyse AHCI olarak değiştirsem ileride sorun yaşar mıyım? Format atmam gerekir mi?
Not: AHCI'ye alamadın BIOS'ta seçenek yok.

İyi sosyaller,
Elimde Monster'dan alınmış laptop bulunmakta içerinde Samsung'un SSD'si var. Fakat ben bu SSD'yi Samsung Magician programı ile tarattığımda n/a sorunu ile karşılaşıyorum. İçime gece gece şüphe düştü bu SSD'nin sahte olma ihtimali var mı? Ürün Monster laptopun içerisinde geldi ve laptop Monster'in kendi sitesinden alındı.
SSD modeli: Samsung mzVL2256HCHQ-00B0
Bir de bu M.2 SSD'nin hız değerleri nasıl? Ölçüme göre 4385/600 mb/s

ssdsamsung.png

ssss.png

Ayrıca sentinal ile taramamda %98 sağlıklı olduğu yazıyor.

sentinal1.png

Onaylanasıya kadar beklerken yabancı forumlara baktım şöyle bir çözümö varmış denemeye değer mi?

Şu anki BIOS durumunu bilmiyorum her neyse AHCI olarak değiştirsem ileride sorun yaşar mıyım? Format atmam gerekir mi?
Not: AHCI'ye alamadın BIOS'ta seçenek yok.

Postu atalı 1.5 saat olduğu için düzeltemedim AHCI olarak çalışıyormuş şu an uzun uğraş sonunda bulabildim bu bilgiyi :)
Kafama takılan diğer şey sahte ürünlerde Samsung yazısının solundaki simge kırmızı olması gerekiyormuş galiba çok da bilgim yok.

ssssssssss.png

Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:
Benim laptopumda da farklı bir modeli var bu SSD'nin magician'da bende de n/a gözüküyor sahte değil,hız değerlerinde sorun yaşıyordum ben 2000 okuma 160 yazma alıyordum içini boşaltınca o değerler de düzeldi.Konuyu paylaşayım

Crystaldiskmark ile de ölçebilir misiniz değerlerinizi?

Son düzenleme:
Ölçümlerini yaptım hocam 4400/600 MB/s. benim merakım orijinal olup olmadığı n/a yazması bence normal değil. Tanımıyor SSD'yi.

Orijinalse sorun yok hocam Monster'a yazdım bakalım dönüş yapacaklar mı?
4400/600 benim için yeterli sorun yok. Çakma olmasın benim için yeter.

Monster'dan gelen yanıt. Ben ikna oldum.

Değerli kullanıcımız,

Cihazlarımızda kullanılan tüm ürünler ve parçalar orijinaldir.
SSD ve RAM gibi parçalar kurumsal firmalar için üretilen OEM parçalar olması sebebiyle bu tarz kendi programlarında tanınmayabilmektedirler.
Sağlık kontrolü için farklı bir program kullanmayı deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı