Samsung N8005 Tablet Yavaş Şarj Oluyor

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Başlıktan da anlaşılacağı üzere tablet yavaş şarj oluyor. Orjinal adaptörü kayıp ancak kendi orjinal kablosunu hangi alternatif orjinal bir adaptöre taktıysam şarj sorunu düzelmedi. Sorun kablodadır diye düşündüm ancak denediğim alternatif kablolarda sorunu çözmedi. Ancak yavaşta olsa 20 saat içinde şarj oluyor yalnız şarja taktığımda şarj olmuyor yazıyor böylesine garip bir sorun.

Sizce illa ki kendi adaptörümü olması gerekiyor? Bahse konu Samsung n8005 gibi tabletlerde kendi adapötü ile şarj edilmesi gereklidir diye bir durum söz konusumudur yoksa böyle bir şey hurafe bir bilgimidir?

İnternetten adaptör ve kablo sipariş geçebilirim ancak sorun bunlardan kaynaklı değilse para israf olacaktır.

Bunun dışında önerleriniz varsa çok mutlu olurum.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere tablet yavaş şarj oluyor. Orijinal adaptörü kayıp ancak kendi orijinal kablosunu hangi alternatif orijinal bir adaptöre taktıysam şarj sorunu düzelmedi. Sorun kablodadır diye düşündüm ancak denediğim alternatif kablolarda sorunu çözmedi. Ancak yavaşta olsa 20 saat içinde şarj oluyor yalnız şarja taktığımda şarj olmuyor yazıyor böylesine garip bir sorun.

Sizce illa ki kendi adaptörümü olması gerekiyor? Bahse konu Samsung N8005 gibi tabletlerde kendi adapötü ile şarj edilmesi gereklidir diye bir durum söz konusu mudur yoksa böyle bir şey hurafe bir bilgi midir?

İnternetten adaptör ve kablo sipariş geçebilirim ancak sorun bunlardan kaynaklı değilse para israf olacaktır.

Bunun dışında önerleriniz varsa çok mutlu olurum.

Adaptörun Volt ve amper değeri cihaz için uygunsa ve marka iyi ise kullanılır.

Benimki de yavaş oluyor :) Batarya ömrü diye düşünüyorum.
Bataryası çok ölü bir durum da değil 20 saattede şarj olsa bir kaç saat rahat götürüyor. Sorun adaptör ve kablo ise kolay hatta batarya ise yine sipariş eder takarım ancak anakarttan kaynaklanma olasılığı yüzde kaçtır? En çok bunu merak ediyorum.
Adaptörun Volt ve amper değeri cihaz için uygunsa ve marka iyi ise kullanılır.
Onlardan yana sıkıntı yok acaba Samsung kendisi orjinal adaptörü dışında diğer adaptörleri tanımıyor olabilir mi? Bunlara başta öğrenmek istiyorum ki en şüpheli alandan teşise başlamak istiyorum.

Adaptorun resmini atın.
Mesela benimkisi hızlı sarj, 7200 bataryam var hızlı dolduruyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20201207_001522.jpg
    IMG_20201207_001522.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20201207_001552.jpg
    IMG_20201207_001552.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 50
Bataryadandır, birkaç saat gitmesi iyi olduğu anlamına gelmiyor. Tecrübeyle sabit ama denemesi bedava değil ne yazık ki.
Aynen öyle.
Mesela kablo denedim olmadı adaptör diye düşündüm aldım denedim olmadı.

Bu tabletin artık çokta yapacağı bir şey yok o yüzden değmez uğraşmaya diyorum. Bir videosunu izledim adam her şeyi denedi çözülmedi.

Samsung başarılı ürün yapsada cidden bazen can sıkıcı ürenlerde yapabiliyor.

Geri
Yukarı