Mountain Lion Samsung NC10 için Mountain Lion Hackintosh RAW dosyası

Erk Candan

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Benim birazda olsa işlevsellik kazandırmak istediğim bir Samsung NC10 model bilgisayarım var, bu bilgisayarın özellikleri ise: Intel atom N270 işlemci, 1.60 GHz, 2 GB RAM. Ben bu bilgisayara Hackintosh yaparak macOS X Mountain Lion veya Lion sürümüne geçirmek istiyorum, bunun için bana önerebileceğiniz bir RAW dosyası var mı?

Merhabalar. Benim birazda olsa işlevsellik kazandırmak istediğim bir Samsung NC10 model bilgisayarım var, bu bilgisayarın özellikleri ise: Intel atom N270 işlemci, 1.60 GHz, 2 GB RAM. Ben bu bilgisayara Hackintosh yaparak macOS X Mountain Lion veya Lion sürümüne geçirmek istiyorum, bunun için bana önerebileceğiniz bir RAW dosyası var mı?
Hocam uyumluluğundan emin değilim ama artık Mountain Lion gibi sürümler bulmak çok zor. Bulabilirsiniz ama büyük ihtimalle 2 hafta'ya anca bulursunuz. Hızlandırmak istiyorsanız Ubuntu veya Manjaro gibi işletim sistemleri kurabilirsiniz.

Hocam uyumluluğundan emin değilim ama artık Mountain Lion gibi sürümler bulmak çok zor. Bulabilirsiniz ama büyük ihtimalle 2 Hafta'ya anca bulursunuz. Hızlandırmak istiyorsanız Ubuntu veya Manjaro gibi işletim sistemleri kurabili.

Ubuntu 16 sürümünü denedim (bu arada bilgisayar 32 Bit) hem yavaş oldu hem de ekranın %70 gibi büyük bir kısmı siyahdı.
Hocam uyumluluğundan emin değilim ama artık Mountain Lion gibi sürümler bulmak çok zor. Bulabilirsiniz ama büyük ihtimalle 2 Hafta'ya anca bulursunuz. Hızlandırmak istiyorsanız Ubuntu veya Manjaro gibi işletim sistemleri kurabilirsiniz.

Bu bilgisayarda Linux sistemleri yavaş çalışıyor Zona Lite denedim, Linux Lite denedim, Ubuntu denedim. Ve artık eminim ki Linux bu bilgisayarda olmaz.

Ubuntu 16 sürümünü denedim (bu arada bilgisayar 32 Bit) hem yavaş oldu hem de ekranın %70 gibi büyük bir kısmı siyahdı.

Bu bilgisayarda Linux sistemleri yavaş çalışıyor Zona Lite denedim, Linux Lite denedim, Ubuntu denedim. Ve artık eminim ki Linux bu bilgisayarda olmaz.
Yani o zaman emin değilim ama büyük ihtimalle macOS'de de yavaş çalışır. Ama denemekten zarar gelmez. Şuan Mountain Lion ve Lion Dosyası arıyorum bulursam linkini atacağım.

Yani o zaman emin değilim ama büyük ihtimalle MacOS'de de yavaş çalışır. Ama denemekten zarar gelmez. Şu an Mountain Lion ve lion dosyası arıyorum bulursam linkini atacağım.

Teşekkür ederim size, hem ben faydalanırım hem ileride bu işletim sistemini arayanlar faydalanır bundan çünkü bende aynı sorunun içerisindeyim çok aradım bulamadım onun için bende buraya yazayım dedim.
ML günümüz için fazla eski kalır.

Zaten biraz eski olması lazım ki bu bilgisayar kaldırsın.

antiX Linux veya bodhi deneyebilirsiniz aslında.

Denerim ama büyük ihtimalle yine Linux olduğu için kastıracak.
antiX Linux veya bodhi deneyebilirsiniz aslında.

Bodhiyi şimdi USB'ye yazdırıyorum bakalım nasıl olacak olmazsa AntiX'de denerim bir de Linux Mint Xfce işletim sistemini önermişler onu da deneyeceğim.
Yani o zaman emin değilim ama büyük ihtimalle MacOS'de de yavaş çalışır. Ama denemekten zarar gelmez. Şu an Mountain Lion ve lion dosyası arıyorum bulursam linkini atacağım.

Bu arada Linux denesemde hala macOS daha cazip geliyor.

Son düzenleme:
32 Bit işlemciler için en son sürüm 10.6 Snow Leopard diye biliyorum.

Aa evet doğru söylediniz ama onu da kimse vermemiş ki paralı diye.

32 Bit olduğu için Snow Leopard sürümü lazımmış siz onu araştırabilir misiniz?

Geri
Yukarı