Samsung NC10 laptopta SSD BIOS'ta görünmüyor

QuaSarS

Zeptopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston 120 gb SSD
Herkese merhaba, Samsung NC10 için Kingston 120GB SSD denedim ama BIOS görmüyor. Sanırım socket kısmı da uyum sağlamıyor, SSD'yi sockete yarım bağlandığında ışığı yanıyor ve elektrik alıyor. Sockete tam takıldığında elektrik almıyor. Elektrik alsa da BIOS'ta görünmemektedir. SSD mi sahte emin olamadım :) tüm SSD'leri destekliyor mu? Socket kısmında sorun olduğunu düşündüm, temas sorunu yaşadım, manuel olarak o sorunu çözdüğüm de BIOS da gözükmedi SSD. Nasıl çözülebileceği hakkında önerileriniz olur mu? Çözebilirsem Windows 10 Lite deneyeceğim. Bu konuda da tavsiyeleriniz olursa memnun olurum.
Teşekkürler.
@Yiğitt35

Son düzenleyen: Moderatör:
Taktığınız SSD'nin tam modelini biliyor musunuz? Uyumsuzluk yapmaması gerekir normalde. Bu zamana kadar yaşamadım yani.

Taktığınız SSD'nin tam modelini biliyor musunuz? Uyumsuzluk yapmaması gerekir normalde. Bu zamana kadar yaşamadım yani.
Benim için de ilginç bir deneyim. Tam modelini hatırlamıyorum, aldığım yerden çözmeye çalışıyorum. Benzer sorun yaşayanlar ya da çözüm önerileri ile ilerlemek istemiştim. Bakalım süreç nasıl sonuçlanacak. İlginiz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı