Samsung ne yapmaya çalışıyor?

Bir iPhone kullanıcısı olarak 2024'de Samsung'a geçmeyi düşünüyorum iOS işletim sisteminden ve iPhone donanımından ve tabii ki Apple'dan son derece memnunum ancak katlanır ekran teknolojisi beni Samsung'a çekecek olan tek etken. (Samsung Galaxy Z Fold3)

Ancak önümüzde ki çıkacak 2 veya 3 seri içinde Apple katlanır ekran tarzı bir olaya girişirse elbette ekosistem de kalmayı seçerim.

Ben mesela Samsung'da Snapdragon'un da alternatifi olarak görmeyi bekliyordum.
Samsung'un kendi işlemcisi var zaten. Mediatek amiral gemisi işlemci kullanmaz Samsung. Diğer sınıf cihazlarda Mediatek kullanıyor.

evet ama çok fazla modelde yok. Oppo, Honor, OnePlus ve Infinix diye değişik bir markada var. Türkiye satışları yok.
Daha ne olsun, zaten Huawei kendi işlemcilerini kullanıyor. Xiaomi de genel olarak Snapdragon tercih ediyor üst seviyede. Xiaomi'nin Dimensity 9000 yongası başka serilerde kullanacağını düşünüyorum.

Yanlış bilgi
Herkes Samsung'u savunuyor ama amiral gemisi üretemiyor anlayın artık. Apple iphone 13 serisi ile büyük adım attı pil performansı artık bütün Android'lerden en az %10 daha iyi, YouTube'da testleri var. Savunmayın şu markayı f/p cihaz üretemiyor, benim fikrim bu. Xiaomi şu an tam bir F/P cihazlar çıkartmaya başladı. En iyi örneği Note 10s. İşlemciye gelirsek yine YouTube'da testleri var Exynos 2200 geekbenh 5'te SD 8 gen 1'i geçememiş. Exynos 2100 de SD 888'i geçememiş zaten 990'ı anlatmama gerek yok.
Herkes Samsung'u savunuyor ama amiral gemisi üretemiyor anlayın artık. Apple iphone 13 serisi ile büyük adım attı, pil performans UI artık bütün Android'lerden en az %25 daha iyi YouTube'da testleri var.
Bu da taklidini yaptığının kanıtı.
Yeni a03.
Kaynak: Webtekno.
Bu da taklidini yaptığının kanıtı.
Yeni a03.
Kaynak: Webtekno.

Dosya Ekleri

• 182C78A3-BF8F-4439-B98A-329EA3A910B9.jpeg
    182C78A3-BF8F-4439-B98A-329EA3A910B9.jpeg
    22,1 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes Samsung'u savunuyor ama amiral gemisi üretemiyor anlayın artık.
Dün yediğin yanlış bilgi cezası yetmedi daha da ceza alayım diyorsun illaki. Hiçbir şey bildiğin yok. Boş yere mesaj atıp Samsung düşmanlığı yapma. Samsung amiral gemisi yapamıyor diyen birinin telefonlar hakkında en ufak bir bilgisi yoktur.

Exynos 2200, SD 8 gen 1'i geçememiş. Exynos 2100 de SD 888'i geçememiş zaten
20220225_221005.jpg

Bu saçmalıklarını söylemeye devam edersen yine ceza alacaksın.

Dün yediğin yanlış bilgi cezası yetmedi daha da ceza alayım diyorsun illaki. Hiçbir şey bildiğin yok. Boş yere mesaj atıp Samsung düşmanlığı yapma. Samsung amiral gemisi yapamıyor diyen birinin telefonlar hakkında en ufak bir bilgisi yoktur.

Eki Görüntüle 1318065

Bu saçmalıklarını söylemeye devam edersen yine ceza alacaksın.

1 kere düşük puan almış diye kötüleyemezsin. Bunu da düşünemiyorsan ve fanboyluk yapacaksan cevap verme.

1 kere düşük puan almış diye kötüleyemezsin. Bunu da düşünemiyorsan ve fanboyluk yapacaksan cevap verme.
Senden mi öğreneceğim neyin ne olduğu. Doğruları söylemek fanboyluk değil. Hiçbir şey bilmiyorsun ve sadece marka düşmanlığı yapıyorsun.
Bir kere düşük puan almış diye kötüleyemezsin.
Kim Qualcomm'u kötülüyor. Bu neyin saçmalığı. Bilmediğin konulara yazma bu kadar. Marka düşmanlığı yapıp. Samsung amiral gemisi yapamıyor, S22 ve A52 tam bir saçmalık diyen birinin dikkate almaya gerek yok.

Son düzenleme:
Samsung bana göre kendi fikrim artık eskide kaldı, yerini Xiaomi doldurdu. Xiaomi daha kullanıcılara hitap eden FP bir marka. Sonuçta her markanın bir bitişi vardır Nokia gibi.
Katılmıyorum. Xiaomi daha birçok modeline amoled ekran bile koymaya tenezzül etmiyor. Berbat görüntü kaliteli LCD panelleri ile devam ediyor. Arayüz bakımında görsellik ne kadar iyi olsa da optimizasyon sorunlu. Malzeme kalitesi olarak da pek iyi sayılmaz. Genelde plastik kullanıyor. Görsel tasarım olarak da pek iyi şeyler beceriyor sayılmaz. Bana göre Android tarafında en iyi telefon üreticisi Samsung. Sadece telefon değil, birçok ürünü de uzun ömürlü eğer düzgün kullanılırsa.

Son düzenleme:
Bence tasarım dışın da başka bir sorunları yok. S22'ye bunu yapmaları hiç yakışmadı. Beklemediğim bir hareketti ve Note ile s serilerini de birleştirmelerini hiç beğenmedim.

iPhone ile Samsung'u kıyaslayarak zaten yeterince büyük bir yanlış yapmışsın.

Exynos 2200, AI Computing ve multi core bakımından oldukça iyi bir SoC. Hatta o kadar iyi bir SoC ki çoğu insan ilk defa Samsung bir cihazda Snapdragon yerine Exynos versiyonunu almak için heyecanlandı. AMD RDNA 2 destekli bir GPU'ya sahip.

Dynamic Amoled QHD+ bir ekrana sahip. Zaten Samsung, Android cihazlar içerisinde her zaman en iyi ekrana sahip markaydı.

Başka markaları taklit etme kısmını anlamadım. Başka markalar taklit ediyor olmasın :) İlk Edge ekranı Samsung getirdi. İlk full size ekranı Samsung getirdi. Samsung Galaxy S8'den önce full size ekran kimde vardı? Samsung her zaman özgün tasarımların ilklerine imza atmış bir markadır.

Her markada olduğu gibi Samsung'un da yaptığı yanlış şeyler var ancak Android tarafındaki en iyi marka Samsung'dur. Ve ben bunu Xiaomi kullanıcısı olarak söylüyorum.

Katılmıyorum. Xiaomi daha birçok modeline AMOLED ekran bile koymaya tenezzül etmiyor. Berbat görüntü kaliteli LCD panelleri ile devam ediyor. Arayüz bakımında görsellik ne kadar iyi olsa da optimizasyon sorunlu. Malzeme kalitesi olarak da pek iyi sayılmaz. Genelde plastik kullanıyor. Görsel tasarım olarak da pek iyi şeyler beceriyor sayılmaz. Bana Android tarafında en iyi telefon üreticisi Samsung. Sadece telefon değil, birçok ürünü de uzun ömürlü eğer düzgün kullanılırsa.

Katılmıyorum. Xiaomi daha birçok modeline AMOLED ekran bile koymaya tenezzül etmiyor. Berbat görüntü kaliteli LCD panelleri ile devam ediyor. Arayüz bakımında görsellik ne kadar iyi olsa da optimizasyon sorunlu. Malzeme kalitesi olarak da pek iyi sayılmaz. Genelde plastik kullanıyor. Görsel tasarım olarak da pek iyi şeyler beceriyor sayılmaz. Bana Android tarafında en iyi telefon üreticisi Samsung. Sadece telefon değil, birçok ürünü de uzun ömürlü eğer düzgün kullanılırsa.

Xiaomi'de kötü. Mehmet hocam bu Nokia tuşlu telefonların yeni versiyonları çıktı, onlardan bir tane alıp keyfime bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı