SAMSUNG NP300-E5C-S05TR Dual Boot - Mac ve Windows'u Aynı PC'de Çalıştırma

yiğit

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara,Trabzon
Daha fazla  
Meslek
üniversite öğrencisi
SAMSUNG NP300-E5C-S05TR kullanıcısıyım . Mac ve Windos'u aynı Notebook da çalıştırmak istiyorum , fakat sistemim uyumlumu ? Kurulum dosyasını nerden indirebilirim ? Nasıl kurmam gerektiği hakkında hiç bir bilgim yok . Yardımlarınızı bekliyorum .

• Sistemim uyumluysa güncel kurulum dosyasını nerden edinebilirim ?
  • Belleğe basıl yazabilirim.
  • Eğer kurulum gerçekleşirse driver kurulumları nasıl uyum sağlıycak , ayrı ayrı driver kurmam mı gerekli ?
  • Bağzı ağ kartı modellerinde Mac desteği yokmuş sanırım , o tür problemleri ağ kartı alarak çözebilirmiyiz ?
  • Fiyatları çok pahalımıdır ?

Sistemdeki HDD, Corsair Force SSD 120GB olarak değişmiştir . 4GB KİNGSTON RAM eklenmiştir .

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın tüm donanım bilgilerini yazman lazım buraya. İşlemci, ekran kartı ve wireless modelinden başlayarak. Kurman için işlemci önemli, diğer donanımlar çalışır veya çalışmaz, donanıma bağlı.

Sosyal'de 10.9 RAW imajı diye bir konu var. O dosyayı indirmen gerek. 10.10'a ise AppStore'dan güncellersin sonra. (Bir kaç gün beklersen 10.10 imajı da düşebilir.)

OSX'te driver denmiyor kext deniyor. Kext'leri ise her donanım için ayrı ayrı bulup, sistem klasörlerinden birinin içine atman lazım. Kext'in açılımı ise kernel extension yani çekirdek eklentisi. Kext dosyaları sistem başlangıcında yüklenir. Kext indirirken dikkat etmen gerek, hatalı kext indirirsen OSX açılmayabilir, verbose modda başlatman veya güvenli modda başlatman gerekebilir, tabi bunlar sonraki konular. Öncelikle sistemi kur, sonrasına bakılır :)
Ayrıca forumda dual boot ile ilgili tonla konu, youtube kanalındaysa kurulum videoları var.

• Sisteminin uyumlu olup olmadığını anlayabilmemiz için sistem özelliklerini yazman gerek. Google'da cihazının modelini arayıp bakabilirim ama bunu yapması gereken sensin. Her şeyi başkasından beklersen Hackintosh kuramazsın. O zaman Mac alman gerek, en temizi.
  • Bunun rehberi zaten bu konuyu açtığın Mac bölümünün üst konusu olarak var: Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı
  • Bunu neredeyse bütün video rehberlerde anlattık. İzlemen yeterli. Mesela: ASUS VivoPC'ye Mac OS X ve Windows 8 Kurulum Rehberi » Technopat
  • AĞ kartı alırsın ya da var olanı değiştirirsin.
  • Çok pahalı değil. EN fazla 100 TL harcarsın. Genelde 50 TL'ye çözülür.

Yardımlarınız ve videoları izleyerek kurulumu başarılı bir şekilde gerçekleştirdim , Kex kurulumları da yapıldı fakat Ağ kartım uyumsuz olduğu için internete bağlanamadım . Yardımlarınız için teşekkür ederim .

Tek sorunun ağ kartı olsun. :D :D Ben NP270E5J-X01TR'ye kurmuştum, ne ses, ne wi-fi, nede ekran kartı çalışıyordu. Çözünürlük falan iğrençti, ne yaptıysam HD4400'ü (i5 4200U) tanıtamamıştım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı