Samsung NP300E5C-A09TR laptop kapanıyor

Samsung NP300E5C-A09TR cihazımda zincirleme sorunlardan dolayı kullanamıyorum baştan anlatıyorum. Bu cihaza aşırı fazla format atıldı doğal olarak hard diski öldü, temiz Windows 10 kurduğumda birkaç kere sistem kapatılıp açıldıktan sonra açılmaz hale geliyordu sorunun net hard disk olduğunu bilmeden parça almak istemedim kenarda yattı cihaz. Cihaza ayrıca Ubuntu da yükledim ama sonra silip en son Windows 10 kurmıştum sildiğim halde boot menüsünde hem Ubuntu hem Windows 10 gözüküyordu Windows 10 seçince kurtarma moduna Ubuntu seçinde tekrar boot menüsüne atıyordu. Ayrıca Ubuntu yüklekden sonra BIOS'a girememeye başladım. Açılışta F2 for setup yazıyor ve F2'den giriyordum, yazı hala yazıyor ama BIOS gelmiyor. BIOS'a ayrıca boot menüsünde Tab basarak App menü geçince girebiliyordum ununtu kurdukdan sonra App menü de BIOS seçeneği gitti başka şekilde BIOS'a giremedim. BIOS'u sıfırlamak için BIOS pilini çıkartıp taktım. Başka bir diske kurulumu yapılmamış temiz Windows 10 kurup bu laptopa taktım ama ne boot menüsünde herhangi bir seçenek çıkıyor ne de BIOS'a girebiliyorum hala. Laptop güç tuşuna basdığımda Samsung yazısı geliyor kapanıyor tekrar açılıp boot menüsü açılıyor. Açılışta F2 bastığımda “please wait…” yazıyor yani emrimi algılıyor ama yine de BIOS açılmıyor. Önceden o yazının ardından BIOS gelirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı